Як відповідати на запитання.

З необхідністю відповідати на різного роду питання доводиться стикатися щодня і абсолютно всім. І якщо на банальне: «Як справи» в соціальних мережах або асьці ще можна відповісти швидким і нічого не значущим «нормально», то на питання начальства, екзаменаторів або тестів необхідно придумувати більш повні відповіді. Як же правильно відповісти на питання, щоб вхопити саму його суть і не бовкнути зайвого?
Інструкція
1
Відповідайте на питання гранично конкретно і лаконічно. Якщо, скажімо, вас запитали про територіальний розподіл древніх слов'ян, не потрібно розповідати про те, з чого почалася стародавня Русь, хто був першим князем і які існували племена в той час. Намагаючись блиснути своєю ерудицією, ви легко можете забратися в такі нетрі, з яких самостійно вилізти буде вкрай складно. Односкладових відповідей, звичайно, теж давати не варто. Але, все ж, намагайтеся дотримуватися змісту питання і відповідати тільки на нього. Якщо вже співрозмовнику захочеться що-небудь уточнити, він поставить питання додатково.
2
Відповідайте позитивно. Навіть якщо начальник цікавиться, чому ви, чорт візьми, досі не надали йому звіт, не будуйте свою промову виправдально. Починаючи вибачатися і виправдовуватися, ви тільки ще більше зміцните віру в свою винність. Зробіть акцент на роботі, яка вже завершена або вимагає вашої негайного присутності. Завжди більш виграшно буде звучати: «Микола Петрович, я зараз веду переговори за контрактом, який ви мені доручили укласти», ніж «Вибачте, Миколо Петровичу, я ще не зробив звіт, тому що у мене важливі справи».
3
Чи не вивалюйте співрозмовнику все відразу і без залишку. Наприклад, на просте запитання: «Як здоров'я?» Ніхто не відповідає, описуючи стан всіх своїх "збоїть" органів в найдрібніших подробицях. Те ж правило стосується й інших питань. «Милий, ти куди?», Не обов'язково має на увазі відповіді: «Піду з друзями в шинок, нап'юся там, а після цього буду знайомитися з самотніми дівчатами за барною стійкою». Досить сказати просто «Піду, зустрінуся з друзями».
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=FWvb2W7izwI
Зверніть увагу
Відповіді на будь-які питання повинні бути ввічливими і тактовними навіть у тому випадку, якщо ваш співрозмовник відверто хамить або дуже агресивний.
Корисна порада
Навіть якщо у вас немає ніякого бажання відповідати на безглузді питання на зразок «Ти як?» Або «Що нового?» Зовсім необов'язково не відповідати на повідомлення або виціджувати із себе: «Нормально». Спробуйте сказати приятелеві що-небудь більш живе, адже він теж втомився від штампованих відповідей.