Як відрізнити справжній бурштин від підробки.

Янтар - один з найдавніших дорогоцінних каменів, використовуваних людиною, користується незмінною популярністю вже не одну тисячу років. Дуже часто на прилавках магазинів можна зустріти його імітації та майстерні підробки. Найнадійнішим способом перевірки каменю на натуральність є інфрачервона спектроскопія. Простим споживачам же залишається тільки користуватися «народними» методами.
Інструкція
1
Капните на камінь краплю ацетону або спирту. Якщо на поверхні залишиться пляма або вона стане липкою, значить, перед вами копав - «молодий» не стійкий бурштин, який може бути видобутий з смоли сучасних дерев. Не тримайте ацетон на камені більше трьох секунд, щоб бурштин НЕ помутнел від тривалої дії з хімією.
2
Підпаліть бурштинову крихту або стружку. Ви повинні відчути приємний запах, щось на зразок аромату церковного ладану. Штучний аналог бурштину буде виділяти запах паленої гуми, що супроводжується темним димом. Проведіть негострим ножем по поверхні каменя. З натурального посиплеться дрібна крихта, а з імітації - закручена стружка.
3
Налийте стакан води, додайте в неї 3 столові ложки солі і опустіть на дно шматочок бурштину. Натуральний камінь повинен спливти на поверхню. Не забудьте промити після цього камінь водою, щоб на ньому не утворилася соляна кірка.
4
Потріть камінь, щоб передати йому негативний заряд. Якщо в такому стані він не проявлятиме навіть незначної електризації, значить, ви тримаєте в руках підробку.
5
Помістіть бурштин під ультрафіолетові промені. Під їх впливом природний камінь буде відсвічувати голубуватим кольором. Молочно-білий колір відрізняє такі штучні камені, як амброід і копав. Синтетичні імітації матимуть будь-який інший відтінок.
6
Розгляньте інклюзії (включення), присутні в камені, особливу увагу звернувши на комаху, застигле в ньому. Крильця доісторичних жуків і мух повинні бути розкриті, що є ознакою боротьби за життя древніх комах, загрузли у смолі. При виготовленні підробок всередині каменю розміщують вже мертвих комах, заливаючи їх пластмассой.Обратіте увагу на вид комахи: володіючи навіть досить поверхневими знаннями в ентомології, можна визначити таке, яке не могло потрапити всередину каменя в зв'язку з невідповідним віком, місцем проживання і зовнішнім виглядом.
HTC - відомий тайванський виробник комунікаторів. В даний час ринок починають наповнювати китайські копії даних пристроїв, якість яких зазвичай залишає бажати кращого. Відрізнити підробку від оригіналу можна за кількома ознаками.
Інструкція
1
Зверніть увагу на лицьову і задню панель пристрою. Китайські виробники не завжди витримують норми по товщині смартфонів і планшетів, і різниця звичайно помітно відчутна (3-5мм). Корпуси деяких оригінальних смартфонів не мають задньої кришки, в той час як кришки у китайських моделей завжди знімні.
2
Візитною карткою китайських підробок є присутність двох слотів для SIM карт. Оригінали ж завжди мають тільки один слот. Матеріали корпусу підробки значно поступаються оригінальним моделям: відчувається люфт корпуса, дешевий пластик неприємний на дотик і видає характерний запах. Крім того, зверніть увагу на маркування корпусу: сучасні моделі пристроїв HTC мають мінімум написів, однак китайські виробники люблять маркувати свої смартфони повною назвою пристрою, найменуванням компанії та основними характеристиками моделі.
3
Екран китайських підробок відразу помітний дешевої матрицею, передавальної бляклі колірні відтінки і искажающей їх. Більшість використовуваних екранів є резистивними (реагують на натискання як пальцями, так і іншими предметами), хоча HTC використовує виключно ємнісні екрани (піддаються натискання тільки пальцями).
4
При включенні пристрою китайських виробників за замовчуванням часто встановлюється китайську мову або погано локалізований російська (функції носять такі назви, як «Синій зуб», «Вставте сіма» і т.д.). Підроблені пристрої швидко розряджаються, оскільки комплектуються дешевими акумуляторами. У комплектації відсутні зовсім або є неякісні навушники і зарядний пристрій. Також ознаками того, що перед вами продукція з Китаю, є наявність непотрібних додатків і функцій, наприклад, ТВ-програвача, безлічі ігор і т.д. При спробі встановити додатки з Play Market виникає повідомлення про невідому помилку.