Як навчити рахувати.

Дорослим здається, що так просто порахувати від одного до десяти, а для малюка це ціла наука. Але вченими давно доведено, що розвиток математичних здібностей важливо для повноцінного становлення функцій головного мозку.

Дитина вчитися рахувати, а разом з цим у нього розвивається пам'ять, увага, логіка. З якого віку можна починати навчання ліком? Найоптимальнішим є вік 2 роки. Але деякі зарубіжні методики пропонують починати навчання вже з 6 місяців, але навряд чи вдасться домогтися видимих результатів у такому ранньому віці, тому звернемося до більш традиційних методикам. Щоб навчити дитину рахувати, буде потрібно багато часу і терпіння. З першими математичними поняттями знайомство можна починати з року. Познайомити зі словами «один» - «багато» можна за допомогою іграшок або ілюстрацій в улюблених книжках. Наприклад, одне кошеня - багато кошенят, один кубик - багато кубиків. В якості додаткового запоминающегося елемента можна додати жести. Один - показати один палець, і багато - широко розвести руки. Для дитини дуже важливо, щоб при засвоєнні нового, були задіяно якомога більше рецепторів. На наступному етапі буде навчання рахунку до 3. Тут не слід поспішати, оскільки важливо не механічне запам'ятовування порядку за рахунку, а розуміння кількості предметів відповідно до числом. Вважати можна все, що бачить дитина: це і сходинки, і іграшки, і героїв улюбленої казки. І, звичайно, навчання рахунком на пальчиках дитини, теж буде вельми ефективним. Існує більше кількостей пальчикових ігор, де згадуються числівники. Такі як, «Раз, два, три, чотири, п'ять, вийшов зайчик погулять ...» або «сорока-злодійка», які допомагають вашій дитині запам'ятати счёт.В віці 3- років можна навчати рахунку до 5 і далі, залежно від індивідуальних здібностей малюка. Пам'ять дитини так влаштована, що він запам'ятовує тільки, те, що йому цікаво або те, що його здивувало. Намагайтеся захопити своє дитя математикою, використовуючи ігрові прийоми. У цьому віці провідною діяльністю є рольові ігри. Використовуйте це захоплення для розвитку дитини. Наприклад, можна пограти в «магазин», де ваш син чи донька будуть продавцем, а ви покупцем. Попросіть дати вам два яблука, три цукерки. Удосконалюючи гру, можна додати і грошові одиниці: гудзики, фантики. Крім того, виникає потреба у вирішенні елементарних математичних задач на додавання і віднімання. Не слід забувати і про рахунок в повсякденному житті дитини. Гуляючи по парку, можна вважати птахів і дерева, листя і камінчики. Якщо ви будете проводити свої заняття систематично і різноманітно, то навчити дитину рахувати, не скласти великих труднощів.

Постановою Уряду РФ в 2012 році були скасовані часові пояси, і територія країни була розбита на дев'ять часових зон. Цей документ визначив і територіальне охоплення кожної зони.
Інструкція
1
Тепер вважати московський час слід, додаючи 4:00 до всесвітньо координованим часом. Якщо дрібна частина секунд не важлива, то за всесвітньо координований час можна приймати час за Гринвічем, відлічуване щодо нульового меридіана, що проходить через Грінвічську обсерваторію у Великобританії.
2
Межі годинних зон проходять по кордонах адміністративних територій, що потрапляють в кожну зону. Є одна територіальна одиниця, в якій час встановлено на 1:00 менше, ніж час по Москві - Калінінградська область. Вона вважається першою годинниковою зоною.
3
У другу годинну зону, крім Москви і Московської області, увійшли Санкт-Петербург і Ленінградська область, Краснодарський і Ставропольський край. Московський час діє на території республік: Адигеї, Дагестану, Інгушетії, Кабардино-Балкарії, Калмикії, Карачаєво-Черкесії, Карелії, Комі, Марій Ел, Мордовії, Північної Осетії - Аланії, Татарії, Удмуртії, Чечні і Чувашії. За московським часом живуть і жителі областей, столицями яких є Архангельськ, Астрахань, Білгород, Брянськ, Володимир, Волгоград, Вологда, Вороніж, Іваново, Калуга, Кіров, Кострома, Курськ, Липецьк, Мурманськ, Нижній Новгород, Новгород, Орел, Пенза, Псков, Ростов, Рязань, Самара, Саратов, Смоленськ, Тамбов, Твер, Тула, Ульяновськ і Ярославль. Увійшов в цю годинну зону і Ненецький автономний округ.
4
Жодна з російських адміністративних територій не має різниці у часі з Москвою в +1 год. А ось на дві години раніше зустрічають новий день жителі Башкортостану, Пермського краю, а також ті, хто проживає на території Курганської, Оренбурзької, Свердловській, Тюменської й Челябінської області, Ханти-Мансійського та Ямало-Ненецького автономного округу.
5
У четвертій часовий зоні різниця з московським часом складає +3 години. У цю зону увійшли: Алтайський край, Кемеровська, Новосибірська, Омська і Томська області. На чотири години раніше порівняно з Москвою, починається новий день в республіках Хакасія і Тива, в Красноярському краї. У Бурятії і Іркутської області ця різниця складає вже +5 годин.
6
Якутськ, Забайкальський край і Амурська область і частина Якутії мають різницю з московським часом +6 годин. У цій зоні проживає населення якутських національних улусів: Алданского, Амгинского, Анабарского, Булунского, Верхневілюйского, Вилюйского, Гірничого, Жиганський національного евенкогоского, Кобяйского, Ленського, Мегіно-Кангаласского, Мірнінского, Намского, Нерюнгрінського, Нюрбинского, Олекминського, Оленекского національного евенкогоского, Сунтарського , Таттінского, Томпонского, Усть-Алданского, Усть-Майського, Хангаласского, Чурапчинського і Евено-Битантайского.
7
В восьмий часовий зоні з різницею у часі з Москвою в +7 годин проживає населення Верхоянського, Оймяконского і Усть-янського улусів Якутії, Приморського і Хабаровського краю, Сахалінської області (Олександрівськ-Сахалінського, Анівського, Долинського, Корсаковского, Курильского , Макарівського, Невельського, Ноглікского, Охінском, Поронайський, Смірниховского, Томарінского, Тимовське, Вуглегірська, Холмського, Южно-Курильського районів та Южно-Сахалінська) і Єврейської автономної області.
8
З різницею в +8 годин за московським часом живуть в Абийском, Аллаіховском, Верхнеколимском, Момском, Нижньоколимському і Середньоколимська улусах Якутії, Камчатському краї, Магаданської області та Північно-Курильського району Сахалінської області, Чукотському автономному окрузі.