Як зробити помпон до шапки.

Помпон з ниток - відмінна прикраса для в'язаних виробів. Його можна пришити до шапки чи капцям, светри, шарфи або використовувати для виготовлення прикрас або іграшок. При цьому зробити помпон до шапки дуже просто і не забере багато часу.
Вам знадобиться
  • Картон
  • Циркуль
  • Ножиці
  • Голка з великим вушком
  • Товсті нитки (краще вовняні)
Інструкція
1
Візьміть щільний картон і за допомогою циркуля намалюйте окружність. Її розмір повинен бути таким же, як і розмір майбутнього помпона. Вичертите всередині ще одну окружність (її діаметр повинен бути приблизно в 3 рази менше). Чим більше внутрішній коло - тим пишніше вийде помпон і тим більше ниток знадобиться для його виготовлення. Тепер виріжемо заготівлю по контуру - вийде такий собі «бублик» з діркою всередині. Зробіть ще одну таку саму заготовку (можна покласти зразок на картон і обвести по контуру).
2
Складіть отримані кільця разом. Всуньте вовняну нитку в голку і починайте намотувати її на заготовки, пропускаючи через отвір в центрі. Якщо ви хочете, щоб помпон був строкатим - чергуйте нитки різних кольорів. Продовжуйте намотувати нитку доти, поки отвір не наповниться.
3
Злегка надріжте намотані на заготовку нитки по зовнішній стороні кола, після чого вставте ножиці або бритвенное лезо між двох картонок і акуратно розріжте нитки. Чуть-чуть розсуньте заготовки і як слід перев'яжіть пучок ниток в центрі.
4
Зніміть картонну основу і як слід розпушити вийшов помпон. Залишається тільки підрізати нерівно стирчать нитки, надавши готовому помпонами форму кулі. «Хвости» від нитки, якою ви перев'язували помпон, можна залишити і використовувати для того, щоб пришити готову прикрасу до шапки.