Як зберегти рис.

Рис - це хлібна східна культура. В деяких селах Японії в літню жнивну пору жителі інший раз вживають по 4 кг рису, а під час новорічних свят, на столі найпочесніше місце надається рисовим коржикам - кагамімоті, які вважають символом удачі і благополуччя. Очевидно, що такий цінний продукт потрібно вміти зберігати.
Інструкція
1
Відразу ж після покупки подбайте про збереження крупи, тоді не доведеться її викидати, і переживати про витрачені даремно грошах. Рис може зберігатися 16-18 місяців, тому при покупці крупи завжди дивіться на упаковці дату випуску продукту. Якщо варений рис покласти в щільно закриті пластикові контейнери, поставити в холодильник, то таким чином його можна зберегти навіть більше тижня.
2
Рис (крупу) краще зберігати в керамічних, пластмасових або скляних банках, щільно закривши кришками. Не можна зберігати крупу в поліетиленовому пакеті, вона в ньому пріє і злежується. Якщо немає підходящої банки, то зберігайте в паперовому пакете.Держать цей продукт слід в шафі в сухому і провітрюваному приміщенні, а висока вологість зменшує термін придатності крупи. Шафа, в якому ви зберігаєте припаси, час від часу протирайте ганчірочкою змоченою в слабкому розчині оцту, бо шкідники круп цей запах не переносять.
3
Після покупки крупи весь вміст висипте в таз, уважно розгляньте зовнішній вигляд і далі періодично переглядайте запаси. Якщо виявили комах, крупу відразу переберіть. Якщо комах багато, то крупу використовувати не можна. Один заражений пакет може стати причиною поширення комах на всі запаси. В рис можна покласти спеціальний девайс або часник, вони відлякують рисових жучків.
4
В зернах рису багато крохмалю, більше, ніж в якомусь іншому хлібному злаку. Багато білків, а натрій і калій, містяться в рисових зернах в співвідношенні 1: 5, цього достатньо, щоб в організмі підтримувати лужно-кислотне рівновагу. Тому рис собою являє дієтичний збалансований продукт, так як він містить все, що потрібно людині. Але це в тому випадку, якщо використовувати цільний рис, без шліфування та полірування. При обробці рису разом з оболонкою видаляються вітаміни (групи В), сполуки заліза, а так само деякі стимулюючі і тонізуючі речовини, які знаходяться під оболонкою зерна. Рис використовують в лікувальних дієтах, при хвороби шлунково-кишкового тракту, для лікування бронхіту і астми, використовують як потогінний, жарознижуючий і антитоксического кошти при лікуванні грипу і пневмонії. Рис корисний годуючим мамам, так збільшує виділення молока.