Як зшити сумку зі старих джинсів. Як зшити сумку зі старої кофти і джинс.

Якщо любите спортивний стиль і обожнюєте джинсові речі, вам неодмінно сподобається сумка, виконана зі старих джинсів. У ній можна носити все що завгодно: від кросівок до папок з документами формату А4. Єдине, на що доведеться зважитися - розлучитися зі старими джинсами.
Вам знадобиться
  • - Джинси;
  • - деталі для прикраси (клапті, стрічки, намистинки, бісер, пряжки).
Інструкція
1
Візьміть старі джинси. Не страшно, якщо є розриви і потертості тканини - все це можна виправити або навіть вигідно обробити, надавши виробу особливий шарм. Акуратно розпоріть кроковий і середній шов.
2
Визначтеся з розмірами (глибиною) сумки. Якщо вас влаштує коротенька сумочка, можете відрізати обидві штанини. Якщо ж хочете отримати сумку трохи об'ємніше, доведеться злегка перекроїти виріб. Глибина сумки буде залежати і від стану швів в старих джинсах. Якщо вони сильно обтріпалися або з'явилися діри на тканині, оптимальне рішення - відрізати зайву тканину.
3
Для короткого варіанту сумки зріжте гострими ножицями штанини, щоб залишилися кишені. Виверніть джинси навиворіт, змітайте і стачайте на машині один шов - дно сумки. Для більшої міцності можна по лицьовій стороні нитками в тон виконати декоративну відстрочку нижнього шва.
4
Для більш об'ємної моделі сумки акуратно розкладіть на столі і відзначте крейдою частини, які потрібно зрізати, щоб вийшли рівні деталі сумки. Відріжте штанини. Змітайте і стачайте шви. У вас повинно вийти якусь подобу спідниці. Глибока містка сумка вимагає окремої деталі на дно і бортики. Викрийте із залишків штанин бортики. Ширину зробіть не менше 8 см. Якщо довжини штанин вистачає, можна викроїти суцільнокроєні деталь - бортик і дно разом. Акуратно змітайте бортики і дно, щоб шви опинилися на лицьовій стороні сумки. Голкою разлохматьте нитки, щоб вийшла бахрома.
5
Скроїти ручки для сумки. Ви можете виконати як одну ручку, пришивши її до протилежних сторонах сумки, так і дві, розташувавши їх стандартно. Викрийте із залишків штанин смужки потрібної довжини, шириною не менше семи сантиметрів. Складіть деталь ручки втричі і прокладете по всій довжині шов, на відстані 1-1,5 см від краю тканини. Голкою можна злегка разлохматіть вільний край, щоб вийшла бахрома, як на бортах сумки. Пристрочите ручки до сумки.
6
Задекоріруйте готовий виріб. Підійдуть аплікації із залишків джинсової тканини, бахрома, намистинки або стрічки. Чудова і оригінальна сумка готова.
Корисна порада
Для ручок можна використовувати не тільки джинсову тканину. Гарні і цікаві варіанти виходять з товстого шнура, сплетеної кіски, бамбукових кілець.