Як прибрати чорна пляма з монітора. Як прибрати з сенсорного екрану чорні плями.

Якщо на вашому жк-моніторі після удару з'явилося чорна пляма, швидше за все, це означає пошкодження матриці. Найкраще в цьому випадку звернутися до фахівців для точного визначення проблеми і для подальшого її виправлення. Однак заміна цієї деталі можлива і в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - нова матриця;
  • - плоска і хрестова викрутка.
Інструкція
1
Підготуйте робочу поверхню таким чином, щоб ніщо не могло подряпати екран монітора і щоб ви не втратили дрібних деталей. Вимкніть ноутбук від джерела живлення та вийміть батарею з відсіку.
2
Зніміть рамку монітора. Для цього відкрутіть всі видимі вам кріпильні елементи. Зверніть увагу, що дуже часто виробники використовують спеціальні заглушки для того, щоб вони не псували зовнішній вигляд ноутбука. Вийміть їх, акуратно підчепивши тонкої викруткою.
3
Зніміть корпус монітора, будьте гранично уважні, не прикладайте особливих зусиль для того, щоб роз'єднати його частини. Зверніть увагу, що деякі моделі Apple і Sony використовують спеціальний клей для скріплення частин ноутбука. У цьому випадку його розбір в домашніх умовах буде неможливий.
4
Від'єднайте металеві кріплення, що втримують монітор ноутбука. Від'єднайте шлейфи підключення, притримуючи їх за підстави. Зніміть матрицю, відкрутивши всі наявні кріплення. Їх може бути близько 4-8 штук в залежності від діагоналі монітора. Всі маніпуляції з матрицею потрібно виробляти гранично акуратно, щоб не зачепити її сторонніми предметами. Найкраще беріть її в руки за допомогою м'якої тканини.
5
Дістаньте нову матрицю з упаковки. Ні в якому разі не впускайте її і не кладіть на нерівні брудні поверхні. Встановіть її в рамку монітора, підключіть від'єднані шлейфи, зафіксуйте її положення за допомогою болтів. Зберіть ноутбук в зворотному порядку.
6
Якщо у вас зламалася матриця звичайного монітора, дійте алогічним чином. Відкрутіть всі наявні елементи кріплення корпусу монітора, витягніть матрицю і поставте на її місце нову. Тут заміна відбувається швидше, тому як конструкція звичайного монітора набагато простіше, ніж на ноутбуці.
Корисна порада
Не намагайтеся розібрати монітори, які крім болтів скріплені клеєм.