Як вивести віск з одягу.

Якщо ви закапали воском чи парафіном блузку або штани - не поспішайте нести зіпсовану річ в хімчистку. Адже вивести віск з одягу можна і в домашніх умовах - це досить просто і не вимагає ніяких специфічних матеріалів. Вам знадобитися всього лише праска, паперові серветки або рушники і невеликий шматок бавовняної тканини (наприклад, носовичок).
Вам знадобиться
  • Праска
  • Паперові рушники або серветки
  • Бавовняна тканина
Інструкція
1
Спочатку почекайте, поки віск на одязі остаточно охолоне і затвердіє - інакше ви ризикуєте «розмазати» його по тканині. Після того, як віск «схопиться», акуратно відскоблити його від тканини (можна просто нігтем, можна - тупим боком ножа). Після цієї простої операції на тканині залишиться жирне на вигляд пляма, яке можна починати виводити.
2
Складіть в паперовий рушник або паперову серветку в кілька разів і підкладіть під забруднену тканину знизу. Зверху накрийте пляму тонкої (і бажано світлої) бавовняної ганчірочкою.
3
Увімкніть праску і дайте йому трохи нагрітися. Температура плавлення воску - близько 60-80 градусів за Цельсієм, тому для того, щоб відчистити воскове пляма, розігрівати праска «на максимум» не обов'язково.
4
Кілька раз пропрасуйте пляму праскою. Віск буде поступово розплавлятися і вбиратися в підкладену під тканину папір. Щоб операція була максимально ефективною, краще кілька разів поміняти серветки на чисті.
5
Після того, як весь віск стопиться, на тканини може залишитися жирний слід. Не лякайтеся - він відіпрається при звичайному пранні в пральній машині (або, якщо мова йде про делікатну тканини - при пранні в теплій воді з милом).