Як лікувати пролапс мітрального клапана.

пролапс мітрального клапана називають випинання або навіть вивертання однієї або обох стулок мітрального клапана, що відбувається в порожнину лівого передсердя при скороченні лівого шлуночка. Причиною пролапса може бути його вроджений дефект, а також виник в результаті інших захворювань або травм грудної клітки. Вроджені порушення сполучної тканини зазвичай передаються у спадок. 90% вродженого пролапса не потребує лікуванні. Ревмокардит, інфаркт, ішемія викликають порушення структури клапанів і є причиною придбаного пролапсу.
Вам знадобиться
 • - мед травневий;
 • - спирт медичний 70%;
 • - трава пустирника;
 • - трава сухоцвіту болотної;
 • - трава споришу;
 • - квітки ромашки;
 • - кореневище валеріани;
 • - плоди глоду;
 • - плоди шипшини;
 • - муміє очищене.
Інструкція
1
При виявленні на УЗД серця пролапса мітрального клапана отримаєте індивідуальну консультацію кардіолога за лікуванню ліками (якщо воно необхідне).
2
Паралельно можна провести курс лікування лікарськими травами, спрямований на зменшення нападів серцебиття, болів у серці, нормалізації ритму серця та ін. Приготуйте серцево-судинний еліксир. Візьміть 0,5 кг травневого меду, 0,5 літра 70% спирту медичного, траву пустирника, сухоцвіту, споришу, квітки ромашки, кореневище валеріани і плоди глоду. Мед і спирт перемішайте і, поставивши на дуже слабкий вогонь, нагрійте до утворення пінки. Потім зніміть з вогню і дайте відстоятися.
3
Вищеперелічені трави подрібніть і перемішайте. Засипте в термос 6 столових ложок фитосбора і залийте літром окропу. Наполігши протягом 2-х годин, процідіть і змішайте з першим приготованим складом. Приймайте за наступною схемою: перший тиждень - по чайній ложці натщесерце вранці і ввечері, з другого тижня і до закінчення ліки - по столовій ложці натщесерце вранці і ввечері. Коли ліки закінчиться, зробіть 10-ти денну перерву. Потім знову повторіть лікування, почавши прийом ліки зі столової ложки.
4
Для зміцнення сполучних тканин серцевого м'яза приготуйте наступний засіб. Візьміть 4 столових ложки подрібнених плодів шипшини і глоду (1: 1) і, заливши літром окропу звечора в термосі, настоюйте до ранку. Отфильтровав, поставте фільтрат в холодильник. Пийте по склянці настою, розчинивши в ньому 0,2 грама аптечного муміє, три рази на день на голодний шлунок. Курс лікування - 10 днів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=EMAolim4GN0
Зверніть увагу
Пролапс мітрального клапана, що виник в результаті травми грудної клітки, як правило, вимагає хірургічного втручання.
Корисна порада
Лікування пролапса мітрального клапана, що виник в результаті ревмокардита, проводиться тільки в умовах медичного закладу та направлено на зняття запалення антибіотиками групи пеніциліну та ін. Лікуванням займається лікар-ревматолог.
Пролапс мітрального клапана (ПМК) - це дуже поширена патологія серця, при якій слабкі стулки клапана прогинаються (або провисають) всередину лівого передсердя при систолі скороченні лівого шлуночка. Пролапс и бувають вроджені або набуті внаслідок інших серцевих захворювань. Всупереч існуючій думці, що така патологія серця невиліковна, пролапс можна і потрібно лікувати.
Вам знадобиться
 • - консультація кардіолога;
 • - аспірин;
 • - абонемент в тренажерний зал або басейн;
 • - строгий режим роботи і відпочинку.
Інструкція
1
Візит до кардіолога. Самолікування будь-якої хвороби нерідко призводить до сумних наслідків, а самолікування життєво важливих органів, таких, як серце, може закінчитися дуже сумно. Тому відразу необхідно звернутися до лікаря при появі перших таких симптомів: тяжкість в грудній клітці, особливо при диханні, запаморочення і непритомність, слабкість, задишка, аритмія. ПМК - це не критичне захворювання, і важка його форма спостерігається дуже рідко.
2
Розробляємо режим дня. Запорукою і основною умовою успішного лікування пролапса є правильний режим роботи і відпочинку. Такий режим потрібно строго дотримуватися для досягнення максимально позитивних результатів лікування. Робота і відпочинок повинні чергуватися якнайчастіше, наприклад: 2-3 години роботи і 1 година відпочинку.
3
Фізичні навантаження. Легкі фізичні навантаження не тільки не протипоказані, але і необхідні при діагнозі ПМК. Пам'ятайте, що серце потрібно гартувати і зміцнювати. Дуже ефективно цьому сприяє плавання. А от від аеробних навантажень, що ускладнюють дихання, краще відмовитися.
4
Чистимо судини. Для розрідження крові і полегшення роботи серця лікарі нерідко рекомендують приймати аспірин. Порадьтеся зі своїм кардіологом насчет даного виду лікування. Можливо, до нього є протипоказання, наприклад, хвороба шлунка або індивідуальна непереносимість.
Зверніть увагу
1. Зверніть увагу на те, що відвідування кардіолога не є одноразовим. При пролапсе потрібно регулярно бувати у лікаря і робити ЕКГ.
Корисна порада
1. Від сигарет, кави і міцного чаю краще відмовитися, якщо вам дорого своє здоров'я. 2. Більше часу проведіть на природі, гуляйте, дихайте свіжим повітрям. Лікування пролапса можливо тільки при підтримці здорового способу жізні.3. Пацієнтам з діагнозом ПМК необхідний здоровий тривалий сон (не менше 8 годин на добу), а у вихідні дні можна додатково спати вдень: 1-2 часа.4. Намагайтеся не сприймати вашу хворобу як діагноз, менше думати про ліки і можливі ускладнення. Жити з пролапсом можна довго і щасливо при дотриманні нескладних правил.