Як підготуватися до презентації і блискуче.

Масштабна презентація порівнянна з серйозним іспитом. Ваш виступ вкладеться в кілька хвилин, однак проведена заздалегідь робота може обчислюватися навіть тижнями. Ретельна попередня підготовка допоможе вам виступити з блиском і зробити новий крок у своїй кар'єрі чи навчанні.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - диктофон;
  • - дзеркало;
  • - проектор;
  • - комп'ютер.
Інструкція
1
Складіть план виступу, визначте цілі вашої презентації. Якщо вона носить інформативний або звітний характер, намагайтеся включати в неї конкретні цифри і факти, які не викликають сумнівів. Якщо ж вам необхідна подальша дискусія, чи не видавайте всю інформацію відразу. Випишіть основні тези. Потім приступайте до створення основного тексту.
2
Підготуйте текст свого виступу. В даному випадку ви повинні орієнтуватися, насамперед, на аудиторію. Навіть якщо більша частина інформації здається цікавою вам, думайте про ваших потенційних слухачах і про їх переваги. Сухі факти і висновки постарайтеся подати в лаконічному, стислому вигляді. Ваша презентація буде ефективною за рахунок яскравих прикладів, що вражають уяву цифр, що спонукають до дискусії тез.
3
Продумайте і підготуйте допоміжні засоби, які ви будете використовувати у вашій презентації. Обов'язково включіть в ваш виступ наочні матеріали, які зроблять сприйняття більш легким. Це можуть бути барвисті роздавальні посібники, великі плакати, графіки, комп'ютерна презентація, яку ви продемонструєте на великому екрані.
4
Прочитайте тест презентації вголос перед дзеркалом або відеокамерою. Для контролю мови запишіть текст на диктофон. Проаналізуйте отримане. Зверніть увагу на міміку, тривалість виступу, непотрібні паузи, слова паразити. Виправте недоліки і зробіть запис ще раз.
5
Продумайте свій зовнішній вигляд. У вибраних речах вам повинно бути абсолютно комфортно і зручно. Одяг, аксесуари і макіяж не повинні відволікати увагу слухачів. Передбачте заздалегідь всі ситуації, в яких ви можете опинитися під час презентації. Наприклад, вам може стати жарко, тому використовуйте комплект з жакетом, який можна зняти.
Корисна порада
Напередодні презентації постарайтеся виспатися і відпочити. Так ви будете менше нервувати і збережіть впевнений вигляд.