Як заправити оверлок.

Оверлок служить для обрізки, обробки країв деталей швейного виробу, робить еластичні і розтягуються шви. З його допомогою можна обмітати краю одягу, обробити трикотаж, створити декоративну строчку. Зараз його використовують не тільки на виробництві, але і вдома, а тому майстриням потрібно вміти заправляти цю машину.

Інструкція
1

Щоб заправити оверлок, уважно познайомтеся з технікою безпеки і прочитайте інструкцію. Вона докладно вас познайомить, як саме заправляється нитку в оверлок даної моделі. При заправці дуже важливо протягнути нитку в певній послідовності. Якщо не збереглася інструкція, то розгляньте знімну кришку. На деяких моделях послідовність заправки вказана на ній. Якщо на схемі використаний інший колір, значить, тут вказані місця просмикування.

2
Підберіть для роботи голки і нитки потрібного розміру, враховуючи товщину тканини, з якої ви будете працювати. Нитка повинна легко проходити в петлітелі і давати гарну рядок на тканині. Якщо вушко в голці дуже дрібне, використовуйте Нитководій.
3
Катон ниток або бобіну поставте на вісь і пропустіть нитку через нітенаправітелі. Потім нитки повинні піти через регулятори натягу верхньої нитки і механізми, які допомагають притягувати нитка під час роботи. Нитки всуньте через вушко голки і в отвір петлітелей.
4
Заправлені нитки введіть під притискну лапку наліво і притримайте їх лівою рукою на початку рядка. Якщо нитки заправлені правильно, вони повинні рухатися в одну сторону з тканиною. Якщо заправляти оверлок дуже складно, використовуйте пінцет.
5
Сучасні моделі оверлоків мають воздухоструйную заправку. Досить вставити нитку в отвір і натиснути важіль - нитка сама потрапить в петельник.
Зверніть увагу

Перший оверлок для індивідуального користування був створений в 1964 році. З кожним роком ця машинка змінюється. Зараз вона робить набагато більше операцій, ніж перша модель, менше важить, має цікаве дизайнерське оформлення, стала дуже проста в обігу.

Корисні поради

Якщо вам необхідно поміняти нитку на оверлок, обірвіть її у котушки і прив'яжіть нову нитку. Потім на маленькій швидкості вхолосту попрацюйте, щоб нова нитка пройшла весь механізм.

При роботі на оверлок і швейній машинці не залишайте ножиці та інші інструменти близько обертових деталей.

Не вставляйте Шпульний ковпачок при працюючої машинці.