Як в'язати візерунок кіски на спицях.

Один з найпопулярніших сьогодні візерунків для в'язання на спицях - це "косички". Він надає полотну рельєфність і стильний вигляд. Дотримуючись наших порад, ви зможете зрозуміти, в чому секрет в'язання косички на спицях.
Вам знадобиться
  • - 2 або 3 спиці;
  • - нитки.
Інструкція
1
Для першого досвіду краще підійдуть товсті гладкі нитки. Візьміть дві спиці і нитки і наберіть 14 петель.
2
Першу петлю в ряду завжди перекидаєте на спицю, що не пров'язуючи, а останню в ряду - завжди пров'язуйте лицьовій петлею, ці петлі не беруть участь у формуванні малюнка.
3
Візьміть спицю з петлями в ліву руку, а порожню спицю в праву, і почніть в'язати перший ряд. Пров'яжіть 4 виворітні петлі. При в'язанні виворітного петель нитка повинна бути між вами і в'язанням. Всуньте вільну спицю в петлю ззаду, зачепите нитку і утяніте нову петлю на виворітну сторону роботи. Провязав петлю з лівої спиці скиньте. Після того, як ви пров'язати 4 виворітних петлі, пров'яжіть 4 лицьових. Для цього нитка перекиньте за спиці, всуньте праву спицю в петлю рухом «від себе», зачепите нитку і утяніте нову петлю на лицьову сторону роботи. Провязав петлю з лівої спиці знову скиньте. Після 4 лицьових петель пров'яжіть ще раз 4 виворітних петлі. Перший ряд закінчений.
4
Розгорніть роботу і пров'яжіть другий ряд. Перші 4 петлі пров'яжіть лицьовими петлями, наступні 4 петлі - виворітними, останні петлі - знову лицьовими. Третій ряд пров'яжіть також як перший, а четвертий - також, як другий.
5
Візьміть полотно, що вийшло з одного опуклою смугою посередині. Розділіть цю смугу на дві частини і переплетіть їх між собою. Для цього пров'яжіть перші 4 петлі виворітними петлями. Відповідальний момент: поміняйте місцями 5 і 6 петлі, і 7 і 8 петлі. Для цього зніміть 5 і 6 петлі, залиште їх за полотном, перекиньте, що не пров'язуючи 7 і 8 петлі на ліву спицю. Одягніть 5 і 6 петлі на праву спицю, поверніть назад 7 і 8 петлі. Тепер на лівій спиці петлі помінялися місцями. Пров'яжіть їх, як звичайно, лицьовими петлями, закінчите ряд 4 виворітними петлями. Якщо смужки ширше 3 петель, використовуйте додаткову спицю.
6
Зв'яжіть шостий ряд також, як другий (4 лицьових, 4 виворітних, 4 лицьових). Потім пров'яжіть сьомий ряд (як перший), восьмий (як другої).
7
Повторіть малюнок з 5 по 8 ряд, при необхідності кілька разів. Ось ви і навчилися в'язати косички на спицях.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=pXpjmh8BRqw
Зверніть увагу
Як в'язати візерунок Коса спицями, схема в'язання візерунка. Візерунок Коса №1. У цього візерунка за допомогою третьої додаткової спиці отримують нахил петель вліво і вправо. Для виконання "коси" на спиці набирають число петель, що ділиться на 11 плюс 2 петлі для симетрії малюнка, плюс 2 кромочні петлі.
Корисна порада
В'язання декоративної косички по колу. При в'язанні по колу, як ІЗВЕТСНОГО, в'яжемо завжди лицьові ряди, тому зробивши набір петель на кругові або панчішні спиці, способи опису вище, в'яжіть перший ряд лицьовими петлями, чергуючи нитки темну і світлу, перекручуючи нитки за роботою. У наступному круговому ряду починаємо в'язати косичку, для цього розташуйте нитки від клубків на лицьовій стороні ...