Як побудувати викрійку сарафана. Викрійка сарафана.

З настанням літа хочеться змінити свій гардероб, додати в нього нові фарби і фасони. Не обов'язково для цього йти в магазин - деякі моделі одягу можна зшити самостійно. Одним з найпростіших у виготовленні предметів одягу по праву вважається сарафан. Досить вибрати гарну легку тканину, зробити викрійку і зшити всі деталі разом.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - олівець;
  • - сантиметрова стрічка;
  • - лінійка;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Візьміть сантиметрову стрічку і виміряйте наступні відстані: ДСП - довжина спини до талії, ДСБ - довжина спини до стегон, ПГ - відстань від плеча до верхньої точки грудей, ОТ - об'єм талії, ОБ - обсяг стегон, ОГ - обсяг грудей, ВТ - відстань між верхніми точками грудей, ДІ - довжина виробу (від плеча до Подолу).
2
Візьміть великий аркуш паперу (краще спеціального паперу для викрійок з міліметровою розміткою) і накресліть прямокутник, довжина якого дорівнює ДІ, а ширина дорівнює чверті ОГ. Якщо ваш об'єм стегон більше, ніж об'єм грудей, ширина прямокутника повинна бути дорівнює чверті ОБ. Це буде половинка переду. Cразу відзначте одну з вертикальних сторін як середину.
3
Знайдіть лінію талії, грудей і стегон. Для цього від верхньої межі прямокутника відміряйте відстані, рівні ПГ, ДСТ, і ДСБ і проведіть на цьому рівні горизонтальні лінії.
4
Знайдіть верхню точку грудей. Для цього по лінії грудей від середини переду відміряйте половину Вт Проведіть від цієї точки вертикальну риску через весь прямокутник.
5
У місці перетину цієї риси з лінією талії зробіть витачку, для цього вправо і вліво від точки перетину відкладіть по 2 - 4 см. З'єднайте ці дві точки з верхньою точкою грудей і з лінією стегон. У вас має вийти довгий вертикальний ромб. Другу витачку зробіть уздовж бічного шва (вийде половина ромба).
6
Оформіть верхню частину сарафана за своїм бажанням у вигляді літери «Л». Можете зробити круглий, трикутний або прямої виріз. Пройму зробіть низьку або високу, залежно від вашої фігури. На вершині літери «Л» (на перетині пройми і вирізу) закріпіть бретелі.
7
Таким же чином побудуйте викрійку спинки. Відмінність спинки від переду в тому, що верхня частина буде просто горизонтально зрізана, по висоті перетину лінії пройми з бічною лінією.
8
Виріжте деталі викрійки сарафана і приступайте до шиття.