Що таке мікробіологія.

Мікробіологія - розділ біології, який вивчає найдрібніші живі організми, невидимі неозброєним поглядом. Термін походить від грец. mikros - малий, bios - життя і logos - наука. Мікробіологія включає різні розділи: бактеріологію, мікології, вірусології та інші, поділені по об'єкту дослідження.
Інструкція
1
Ще до відкриття мікроорганізмів люди здогадувалися про те, що щось подібне може брати участь у багатьох процесах. Мікроорганізми застосовувалися на побутовому рівні (брожженіе, приготування кисломолочних продуктів, вина і т.д.). Вивчення ж їх стало можливим з появою оптичних приладів з сильним збільшенням. Мікроскоп був створений Галілеєм в 1610 році, а в 1665 англійський натураліст Роберт Гук з його допомогою виявив рослинні клітини. Але мікроскоп Галілея мав всього лише 30-кратне збільшення, тому Гук не помітив найпростіших.
2
Мікроскопічний світ вперше виявив голландський натураліст Антоні ван Левенгук. У 1676 році він представив лист Лондонському Королівському суспільству, членом якого був, в якому повідомив про мікроскопірованіі краплі води і привів опис всього побаченого (в тому числі і бактерій). Головною помилкою Левенгука став підхід до мікроорганізмів: він вважав їх маленькими тваринами, що мають ту ж будову і поведінку, що й звичайні.
3
Наступні півтора століття після відкриття Левенгука вчені займалися лише описом нових видів найдрібніших живих організмів. Золотий вік мікробіології настав наприкінці 19 століття, в цей час відбувається безліч відкриттів. Роберт Кох вводить нові принципи ведення роботи з дослідження мікроорганізмів, Пастер вирощує їх у рідких середовищах, а в 1883 році Християн Гансен методів «висячої краплі» отримує чисту культуру дріжджів. Продовжують описувати всі нові види бактерій, виявляють збудників небезпечних захворювань, відкривають процеси, притаманні лише бактеріям.
4
Початок 20 століття ознаменувався появою та розвитком технічної мікробіології, що вивчає використання мікроорганізмів у виробничих процесах. У цю галузь мікробіології великий внесок внесли радянські вчені Л.С. Ценковській, С.Н. Виноградський, І.І. Мечников і багато інших.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=OQ39SEbqmHI