Як виростити кефірний гриб. Як вирощувати грибок кефірний.

Кефірний гриб завойовує все більшу популярність. Кількість людей, які застосовують його для лікування хвороб і зміцнення здоров'я, стрімко збільшується. Які правила необхідно дотримуватися при вирощуванні цього диво-лікаря?
Вам знадобиться
  • - скляна банка ємністю 1 або 1,5 літра;
  • - друшляк пластиковий;
  • - посуд для зняття кефіру (глибока і неширока);
  • - лопаточка для помішування (не металева);
  • - марлева ганчірочка;
  • - гумка на банку.
Інструкція
1
Промийте гриб і помістіть його в чисту банку. Залийте півлітра молока, накрийте марлею, зафіксуйте її гумкою і поставте в сухе несолнечное місце з кімнатною температурою. Першу порцію готового продукту можна буде зняти через 24 години.
2
Візьміть банку з вмісту в ній грибом, зніміть марлю. Приготуйте ємність для зняття кефіру і пластиковий друшляк.
3
Поставте друшляк на приготовлену посуд, або тримайте його в руці (в залежності від ширини ємності). Перелийте вміст банки в друшляк.
4
Візьміть дерев'яну лопаточку і акуратно заважайте масу в друшляку до тих пір, поки в ньому не залишиться тільки грибок. Ця процедура виконується для того, щоб вміст банки швидше просочувалося крізь друшляк в посуд, а грибок краще відокремлювався від отриманого кефіру.
5
Промийте ретельно банку для гриба гарячою водою так, щоб у ній не було слідів сквашеного молока.
6
Акуратно, щоб не пошкодити тіло гриба, промийте його в друшляку. Грибок повинен бути абсолютно чистим для подальшого сквашування, в іншому випадку кефір може гірчити.
7
Перекладіть чистий грибок в банку і далі дотримуйтесь інструкції в пункті 1.
8
Розлийте по чашках вийшов кефір. Корисний і смачний напій готовий до вживання.
9
Пам'ятайте, що гриб - живий організм і потребує щоденного догляду навіть у тому випадку, якщо ви не п'єте молоко. Якщо ви забудете про нього або будете доглядати за грибком, порушуючи правила, він загине.
10
Перед застосуванням кефіру гриба проконсультуйтеся з лікарем. Хоча його прийом практично не має протипоказань, краще все-таки підстрахувати себе, особливо якщо ви збираєтеся давати цей напій дітям.