Як позбутися від психологічних проблем.

Сучасний ритм життя багатьох вибиває з рівноваги. Людина стає дратівливою, агресивною або навпаки впадає в депресію і апатію і перестає реагувати на зовнішні подразники. На жаль, сьогодні кожен третій схильний тієї чи іншої психологічної проблеми, відчуває страх, сором чи почуття дискомфорту. Не варто впадати у відчай, з цього стану можна і потрібно виходити.
Інструкція
1
Заведіть відносини. Звичайно, це може прозвучати занадто просто, хоч на практиці здійснити подібне набагато складніше. Але не думайте, що буде важко. Настроюйтеся на легкість. Велика частина психологічних проблем пов'язана саме з особистим життям. У одних вона не облаштована зовсім, інші відчувають будь-які складності та стрес через поточних взаємин. Тому, якщо ви ні з ким не зустрічаєтеся і відчуваєте сильну потребу в теплі, ніжності і доброму слові, спробуйте познайомитися хоч з ким-небудь. Ніхто не говорить, що потрібно стрибати в ліжко до першого зустрічного, але позитивні емоції, які ви обов'язково почнете отримувати від спілкування і зустрічей, неодмінно піднімуть ваш настрій і самооцінку.
2
Візьміть на себе відповідальність за власне життя і вчинки. На другому місці в списку основних психологічних труднощів, з якими стикаються сучасні люди, боязнь відповідальності або потреба в свободі. Одне, як не дивно, зовсім не передбачає другого. Якщо ви не можете завести серйозних відносин, створити сім'ю або влаштуватися на високооплачувану роботу тільки тому, що боїтеся відповідальності, необхідно переглянути свої погляди на життя. Як би чудова не була інфантильність, рано чи пізно кожному доводиться дорослішати і відповідати за багато чого, так чому б вам не почати прямо зараз? Заведіть собаку, влаштуйтеся в компанію, де у вашому підпорядкуванні буде пара-трійка людей, поставте щеплення від гепатиту. Почніть робити вчинки, гідні дорослого самодостатнього людини, яка несе відповідальність за багато і не боїться цієї відповідальності.
3
Будьте твердіше! Будьте впевнені, у своїй правоті. Психологічні проблеми часто виникають через відсутність внутрішньої гармонії. Якщо ви легко піддаєтеся на критику, поради знайомих і жарти, відпущені на вашу адресу, значить ви недостатньо сильні, щоб бути незалежним від зовнішнього. Зневірятися не варто, більшість людей так чи інакше залежні від думки інших. Але ви завжди можете позбутися цієї залежності, якщо почнете довіряти собі і станете вірити у власні сили і правоту. Тільки знайшовши внутрішню гармонію, ви зможете перестати залежати від інших і станете дійсно сильною розвиненою особистістю.
Зверніть увагу
Не у всіх випадках людина здатна впоратися зі своїми страхами і труднощами самостійно. Якщо відчуваєте, що не можете контролювати ваш стан, зверніться до фахівця або в групу підтримки.
Корисна порада
Психологічні проблеми не завжди помітні неозброєним поглядом. Навіть якщо у вашому житті все добре, час від часу аналізуйте власний стан, щоб не запускати його, а тримати руку на пульсі.