Як купити казан.

Основним інструментом середньоазіатської кухні, безумовно, є казан. Він зручний у використанні, невибагливий до оточуючих його умов. Тільки в казані можна приготувати по-справжньому смачні і ні з чим не порівнянні страви: плов і шурпу. Щоб купити казан, зовсім необов'язково відправлятися за ним в Середню Азію. Досить відвідати кілька спеціалізованих магазинів посуду і вибрати для себе і своєї сім'ї найкращий і якісний варіант.
Інструкція
1
На прилавках сучасних магазинів посуду представлено 5 видів казанів і схожих на них посудин. Перший - традиційної форми казани з антипригарним покриттям. Це варіант досить-таки далекий від ідеалу. Покриття такого казана під впливом високих температур псується, відшаровується, нерідко потрапляє в їжу, в результаті чого може викликати серйозні харчові отруєння.
2
Другий тип - це кругла або довгаста ємність, внутрішня поверхня якої покрита харчової емаллю. Такий посуд казаном назвати складно, т.к. емаль абсолютно не терпить інтенсивного помішування їжі шумівкою - властивого для приготування страв в казані прийому.
3
Казани, виготовлені з алюмінієвого сплаву, до істини найближче. Уже після декількох використань такого посуду, на поверхні харчового алюмінію утворюється особлива стійка плівка, яка не дає металу окислюватися і псувати їжу. Крім цього, алюмінієвий казан ідеально підходить для приготування страв на електричних плитах, т.к. нагрівається він дуже швидко.
4
Четвертий тип казанов, представлений на прилавках сучасних магазинів, по виду своєму і методу приготування їжі більше нагадує китайський казанок. Для середньоазіатської кухні він не підходить однозначно, тому що передбачає абсолютно інший режим приготування страв.
5
Найкращий, п'ятий, варіант - це чавунний казан. Незважаючи на те що він досить-таки важкий і виглядає не зовсім естетично, прослужить він довго і вірно. А їжа, приготована в чавунному казані, володіє незрівняним смаком і ароматом.
6
Вибрати казан потрібного обсягу зовсім нескладно. Для сім'ї з 4-6 осіб ідеальним варіантом буде казан об'ємом 7-8літров. А ось для приготування великої кількості їжі краще купити ємність об'ємом 18-20 літрів.
7
При покупці казана варто звернути увагу і на його форму. Якщо казан планується використовувати тільки на домашній кухні, він обов'язково повинен мати плоске, досить стійке дно.