Як визначити версію операційної системи.

При включенні комп'ютера користувач може спостерігати за тим, яка операційна система завантажується. В системі Microsoft Windows все це відбувається дуже наочно: напис «Завантаження Windows», Привітання Windows, відображення відомого значка Windows. Але іноді цього недостатньо і потрібно визначити ще й версію операційної системи. Зробити це можна різними способами.
Інструкція
1
Найшвидший доступ до потрібної інформації можна отримати з робочого столу через значок «Мій комп'ютер». Якщо ви не бачите даний компонент, налаштуйте його відображення. Для цього клікніть правою кнопкою миші в будь-якому вільному місці робочого столу, у випадаючому меню виберіть пункт "Властивості".
2
У діалоговому вікні перейдіть на вкладку «Робочий стіл» та натисніть кнопку «Налаштування робочого столу», - відкриється додаткове вікно «Елементи робочого столу». На вкладці «Загальні» встановіть в розділі «Значки робочого столу» прапорець в полі навпроти напису «Мій комп'ютер» і натисніть кнопку ОК. У вікні «Властивості: Екран» застосуєте нові налаштування, закрийте вікно.
3
Тепер, коли значок «Мій комп'ютер» відображається, клікніть по ньому правою кнопкою миші. У випадаючому меню виберіть пункт "Властивості". У діалоговому вікні «Властивості системи» перейдіть на вкладку «Загальні». Про версію операційної системи містяться в розділі «Версія Windows». Ознайомившись з даними, закрийте вікно.
4
Це ж вікно можна викликати іншим способом. Натисніть на кнопку «Пуск» і виберіть в меню «Панель управління». В категорії «Продуктивність і обслуговування» клікніть по значку «Система» лівою кнопкою миші або виберіть завдання «Перегляд інформації про цей комп'ютер». Завершивши перегляд, закрийте вікно кнопкою ОК або якшо по значку "Х" у правому верхньому куті вікна.
5
Отримати більш повну інформацію про систему можна у вікні «Відомості про систему». Щоб його відкрити, через меню «Пуск» викличте команду «Виконати». Введіть в порожнє поле без лапок, прогалин чи інших зайвих друкованих знаків Msinfo32.exe або просто Msinfo32. Регістр при введенні не враховується.
6
Відкриється нове вікно. Виділіть лівою кнопкою миші рядок «Відомості про систему» в лівій частині вікна. У правій частині вікна в стовпці «Елемент» знайдіть рядок «Версія». Навпроти неї в стовпці «Значення» буде вказана версія операційної системи та складання. Після перегляду закрийте вікно, натиснувши на значок Х в правому верхньому куті вікна, або виберіть у верхньому рядку меню пункт «Файл» і команду «Вихід».
Зверніть увагу
Як визначити версію ОС Windows (32- або 64-розрядна) для завантаження потрібного дистрибутива ESET NOD32 Smart Security або ESET NOD32 Антивірус? В контекстному меню натиснути Властивості. У вікні, знайти пункт Тип системи. якщо використовується 64-розрядна версія операційної системи, в пункті Тип системи буде вказано: 64-розрядна операційна система.
Корисна порада
Перед завантаженням дистрибутива програмного забезпечення або драйвера необхідно визначити яка операційна система встановлена на Вашому комп'ютері - 32- або 64-розрядна. Для цього необхідно виконати наступні дії. В Windows 7 знайти пункт Система - якщо використовується 64-розрядна версія операційної системи, в пункті Система буде вказано: Microsoft Windows XP версія x64.