Як зустріти Різдво православному.

Різдво Христове - одне з найголовніших церковних свят. Адже він символізує прихід нової, святий душі на землю. До свята цього всі християни готуються довго і ретельно. Потрібно це для того, щоб зустріти день народження Христа за всіма правилами.
Інструкція
1
Основне правило - зустріти Різдво чистими і душею, і тілом. І якщо з тілом все зрозуміло - потрібно прийняти душ, сходити у ванну, в баню і т.д., то про чистоту душі подбати потрібно заздалегідь. Для цього православні витримують 40-денний піст (так звана Четиредестяніца), причащаються і сповідаються. Також очистити душу можна, допомагаючи іншим. Тому православна людина при підготовці до Різдва займається благодійністю (відвідує тюрми, дитячі будинки, будинки престарілих), а також жертвує гроші жебракам.
2
Напередодні Різдва православні повинні підготувати і свій будинок до свята. Зазвичай всі віруючі роблять в цей день генеральне прибирання. Потім будинок прикрашають різдвяними символами. Паралельно жінки займаються і святковим столом.
3
Як правило, 6 січня (в різдвяний Святвечір) православні не їдять цілий день. І тільки в 10 годині вечора вперше за весь день можна перекусити. Чому в 22.00? Та тому, що перші зірки з'являються саме в цей час. Перша ж з'явилася зірка асоціюється у православних з тієї самої Віфлеємської, яка запалилася в момент народження Сина Божого. Саме ж правило «До першої зірки не можна» відомо навіть тим, хто не особливо захоплений релігією. Виняток в обмеженні харчування стосуються тільки вагітних жінок і дітей - їм їсти можна цілий день. Потім православні відправляються до церкви. Звичайно ж, для відвідування Храму на себе надягають тільки кращу, бажано новий одяг.
4
Служба в церкві триває всю ніч. У цей час священнослужителі співають гімни і арфи, присвячені тільки такої радісної події, як народження Ісуса Христа. Багато православних приходить на службу навіть з маленькими дітьми. Таким чином батьки долучають їх до християнської культури.
5
Після закінчення церковного торжества православні повертаються додому і починають розговіння. Проте слід враховувати, що, незважаючи на те, що пост вже закінчився, м'ясо відразу ж їсти не можна. Зате можна рибу практично в необмеженій кількості. У перший день стіл все ще має бути пісним - кутя, узвар, картоплю, салати і т.д. Різдвяні подарунки - це ще одна приємна частина свята. Лежать вони також, як і в Новий рік під ялинкою. Тільки от брати їх не дозволяється, поки все не поїдять.
6
Відзначають Різдво три дні. У цей період потрібно ходити по гостях і приймати їх у себе. Кожна така зустріч обов'язково проходить з подарунками та застіллям.