Як правильно в'язати гачком.

Якщо ви любите прикрашати інтер'єр різними аксесуарами або бажаєте виготовити гарні ажурні речі, навчитеся в'язати гачком. Щоб освоїти прийоми доведеться запастися терпінням і мотком пряжі.
Вам знадобиться
  • - гачок;
  • - нитки.
Інструкція
1
Засвойте основні прийоми: стовпчики і повітряні петлі. До більш складних прийомів переходите поступово. Будь-яке в'язання гачком починається з ланцюжка повітряних петель. Накиньте нитку на вказівний палець, притисніть її до долоні. Введіть гачок під нитку, поверніть за годинниковою стрілкою так, щоб вийшла петля. Гачок ще раз введіть під нитку і витягніть її. Пров'язуйте ланцюжок до потрібної довжини.
2
Стовпчик без накиду вив'язується з ланцюжка петель. Зачепите гачком передостанню петлю попереднього ряду - їх вийшло дві. Зачепите нитку і протягніть її через ці дві петлі, продовжуйте провязивать весь ряд. Щоб вийшли стовпчики з накидом, спочатку зачепите нитку, потім запустіть гачок в петлю - ниток три. Тепер протягуйте пряжу спочатку через перші дві, і зробіть одну петлю з двох наступних.
3
Одним із способів прикраси полотна служить прийом «Ракушка». В'яжіть в одній петлі стільки стовпчиків, скільки дозволить товщина пряжі, потім зробіть з них одну петельку. Зверніть увагу на прийом «Піко». Щоб його виконати, в'яжіть ланцюжок з трьох петель, введіть гачок в початок ланцюжка і завершите «Піко» сполучної петлею. Щоб красиво закінчити виріб, використовуйте «Рачій крок». Для цього в'яжіть стовпчиками без накиду в протилежному напрямку і вводите гачок в обидва краї петлі.
4
Щоб прикрасити полотно бахромою, вивчіть один із способів її виготовлення. Ряд перед бахромою обов'язково робіть з стовпчиків без накиду. Далі, нитка накиньте на великий палець, а гачок введіть поверх утворилася на пальці петлі, пров'язуйте з'єднувальний стовпчик. Щоб бахрома вийшла рівною, можете використовувати лінійку, нитку накидають на неї.
5
Щоб краї були рівними, робіть напівстовпчик. Для цього введіть гачок в останній отвір попереднього ряду, захопіть нитку гачком і відразу простягніть через нього.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=USwoT536R_g
Корисна порада
Щоб не втратити і не додати зайві стовпчики, вводите гачок в першу петлю підстави, наступну за кромочної. Будьте уважні, якщо помилково ввести гачок не в ту петлю, стовпчиків може поменшати, або з'явиться зайвий.