Як дізнатися розмір ноги.

Ми всі знаємо, як багато чого в нашому житті залежить від побутових дрібниць. Зручне взуття - це повсякденний комфорт, який ми не помічаємо, якщо він є, але страждаємо від його відсутності. Підібрати черевики або туфельки за розміром деколи не просто, але набагато складніше носити не співставний взуття!
Вам знадобиться
  • Лист паперу формату А4 (альбомный)
  • Карандаш/фломастер/ручка
  • Линейка/рулетка
  • Стул
Інструкція
1
Давайте для початку визначимо ваш російський розмір взуття. Для цього сядемо на стілець, покладемо аркуш паперу поруч на підлогу і наступимо на нього лівою ногою, в тонкому шкарпетці. Акуратно обведемо стопу. Перевернемо лист і виконати ту ж операцію з правою ногою.
2
Виміряємо для кожної ноги відстань від самої крайньої точки на п'яті до самої крайньої точки на великому пальці. Якщо ці цифри не співпали, це - нормально. У більшості людей одна стопа довше іншої. Визначати розмір взуття краще за тією нозі, яка більше.
3
Сучасна російська таблиця розмірів взуття, так само як і європейська, заснована на штіхмассовой системі. Але якщо в європейській системі в Штіха вимірюється довжина устілки, тобто до розміру стопи треба додати 1 сантиметр - на так званий функціональний припуск, то в російській таблиці це строго довжина стопи. Один штих дорівнює 0,67 см.
4
Приміром, у жінки з довжиною стопи в 24 сантиметри російський розмір дорівнюватиме 24/0.67 = 35,8, тобто 36 розмір, а європейський по формулі (24 + 1)/0.67=37.3 вийде 37 або навіть 37,5.
5
В англійській та американській системі розмір так само визначається по устілці, але в дюймах. Один дюйм дорівнює 2,54 сантиметра. У кожній з цих систем існує розподіл на дитячу, підліткову, жіночу та чоловічу взуття, де за нульовий розмір приймаються різні величини. Так, в англійській дитячій системі найменший розмір, нульовий, дорівнює 4 дюймам або 10 сантиметрам, а в американській - 9,8 см -а це вже другий розмір. Крок на пів розміру в обох системах дорівнює 1/3 дюйма або 0,84 см.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що розмір ноги, за рахунок набряків, може змінюватися в більшу сторону до кінця дня.
Корисна порада
Ваша поношена взуття може вказати на те, де ви помилилися, обираючи її. Якщо носок почав зношуватися першим, то взуття вам замала. Якщо носок загнувся вгору - велика. З'явилися широкі поперечні складки - ви помилилися з повнотою та взуття занадто простора. Черевик почав зношуватися збоку? Взуття занадто вузька.