Як навчити собаку ходити на повідку.

Уміння правильно ходити на повідку, що не натягуючи його і тримаючись біля ніг господаря, завжди знадобиться вашій собаці і забезпечить її безпеку на вулицях міста. Приступати до дресирування можна практично відразу, перед тим як ви почнете тривалі прогулянки за межами своєї дворової території.
Інструкція
1
Спочатку привчите собаку до нашийника, а потім вже до повідця. У спеціалізованому магазині придбайте матерчатий або шкіряний нашийник відповідного розміру і не довгий повідець на 2 м. За розміром нашийник повинен бути таким, щоб щільно облягав шию собаки, але не здавлював її. Він не повинен сидіти високо, відразу за вухами, щоб цуценя з нього не вислизав. Нашийник доведеться змінити пару разів, поки ваш вихованець остаточно не підросте.
2
Одягніть нашийник на собаку, зазвичай це проходить непоміченим, в крайньому випадку, будуть зроблені спроби стягнути його лапами, але якщо нашийник сидить щільно, то цуценяті це не вдасться і нічого не залишиться, як змиритися. Потім причепіть до нашийника поводок, нехай собака просто побігає з ним вдома. Доглянете, щоб вона не заплуталася в повідку. Потім походіть за твариною, взявши кінець повідця в руку. Після цього, використовуючи ласощі в якості приманки, дайте йому зрозуміти, в якому напрямку ви хочете рухатися. Направляйте його за допомогою повідця, заохочуючи ласкою. Після кількох таких тренувань перенесіть свої заняття на вулицю.
3
Візьміть з собою ласощі для собаки. Визначтеся, з якого боку вам буде зручніше водити собаку, зазвичай вона повинна йти праворуч від вас. Вирушаєте на прогулянку туди, де вам не зустрінеться багато народу, щоб вчити пса ходити поруч, не натягуючи поводок.
4
Візьміть поводок в руку, дайте команду «Поруч», почніть рух вперед. При спробі собаки забігти перед вами або зупинитися, притримуючи поводок або легким ривком, підведіть собаку знову до ноги. Коли вона пройде деякий час поруч, не забудьте заохотити її ласощами. Зазвичай собакам вистачає декількох тренувань, щоб повністю освоїти цю вправу і зрозуміти, що вам потрібно, і що натягувати повідок не можна. Поступово збільшуйте дистанцію, регулюючи її довжиною повідка.
5
Навчіть пса спочатку рухатися навколо вас на ненатянутом повідку, в потім ходите, змінюючи напрямок, і заохочуйте його ласощами, якщо він буде йти з того боку, де вам потрібно і поруч з вами, не натягуючи поводок. Іноді вам періодично доведеться нагадувати собаці про дисципліну, обсмикуючи повідець і використовуючи команду «поруч», але якщо ви будете терплячі і наполегливі, то швидко зможете домогтися успіху.