Як відучити підлітка від комп'ютера.

Постійне бдіння у комп'ютера - звичне заняття для молодих людей. Щоб відвоювати чадо у інтернету, потрібно запропонувати йому іншу форму дозвілля, яка захопить його сильніше, ніж нескінченні «стрілялки», «бродилки» і так зване спілкування в соцмережах.
Інструкція
1
Чому він весь час біля комп'ютера? Відповідь проста: йому там добре. Віртуальне життя звільняє його від тягаря відповідальності за свою поведінку, ніхто не читає нотацій, а ігри знімають стрес. Друзів теж простіше заводити в інтернеті, особливо, якщо в реальному житті стосунки з однолітками не йдуть.
2
Чи не забороняйте підлітку наближатися до комп'ютера під загрозою покарання. Подібні заходи, як правило, дають зворотний ефект. Ви ж не хочете, щоб він пропадав невідомо де в пошуках заповітного виходу в інтернет.
3
Станьте другом вашої дитини, не відмахується від його проблем. Нехай він розповідає вам, а не віртуальним співрозмовникам про те, що відбувається в його житті. Можливо, в суєті повсякденних турбот ви сильно віддалилися, поки не пізно, варто надолужити згаяне.
4
Викличте підлітка на відверту розмову. Скажіть, що хвилюєтеся за його здоров'я, що постійне бдіння за комп'ютером все одно не рятує від тягот реальному житті, як би йому цього не хотілося. Дайте йому зрозуміти, що вважаєте його цілком дорослою людиною, якому ніхто нічого не збирається забороняти, але ж є стільки різних способів проживати життя цікаво.
5
Проводьте більше часу разом. Покажіть дитині, що навколо існує величезний світ, який чекає, коли він його освоїть. У вихідні витягуйте його за місто, на природу. Чудово, якщо є можливість вибратися в турпохід, сходити на концерт.
6
Подаруйте підлітку абонемент у фітнес-клуб. Не наполягайте на тому, щоб він неодмінно відвідував всі заняття. Але все ж, раз гроші сплачені, може бути, він сходить хоча б на пробні тренування? Не вимагайте, щоб спорт повністю витіснив з його життя віртуальну складову, поясніть, що просто хочете бачити його здоровим і сильним.
7
Якщо дитина проводить біля комп'ютера більшу частину доби, закинув навчання, став агресивним і дратівливим, не реагує на ваші зауваження, зверніться за допомогою до психолога. Можливо, мова йде про серйозну залежності, яку не знімеш вмовляннями. Разом з фахівцем ви подолаєте цей непростий період в житті підлітка.
Ви ніколи не помічали, що вулиці дворів порожніють з кожним роком? Не чути дитячих суперечок, не видно розбитих вікон від футбольного м'яча, стало рідкістю побачити дітей, що грають в хованки. Лише зовсім малюки шастають по пісочниці разом з молодими мамами. Де ж всі діти? А діти, виявляється, вдома грають з кращим «другом» - комп'ютером. Навіщо їм гра в "войнушку", коли, сидячи вдома на м'якому стільці, можна грати в «шутер». Навіщо шукати друзів за кущами і нестися з фразою «Пали-гали-за себе», коли є такий жанр гри як квест і головоломки. Комп'ютер позбавляє дитини дитинства. Спробуйте змінити ситуацію за допомогою порад.
Вам знадобиться
  • - дитячі книги, журнали;
  • - настільні ігри;
  • - приладдя для рукоділля;
  • - збірник рухливих ігор для вулиці.
Інструкція
1
Комп'ютер - досягнення технічного прогресу, занимательная річ, але використовувати його потрібно в міру необхідності. Діти ж грають в ігри, спілкуються, сидять в соціальних мережах, дивляться тисячами рекламні банери всі дні безперервно. Таке проведення часу негативно впливає на дитини як побічно, так і фізично. Зрозуміло, викинути техніку з будинку не можна, це не вихід. Лаятися, карати, погрожувати категорично не можна - це призведе до зворотного ефекту. Якщо для вас комп'ютер став ворогом, з ким доводиться битися за своє чадо, дотримуйтесь своєї інтуїції і цим підказкам.
2
Поговоріть з дитиною, з'ясуйте, що комп'ютер значить для нього, що він йому дає, а чого позбавляє. Так сказати, розвідайтеся обстановку, в яку будете втручатися. Можливо, син або дочка розуміють, що це неправильно, але не знають, як самостійно розірвати цю «дружбу». Ви можете сказати про свій ставлення до техніки, розповісти, що робили в той час, коли комп'ютерів не було, запитаєте, а що б робили ваші діти, якщо закинути їх на 40 років назад, наприклад.
3
Запропонуйте дитині альтернативне проведення часу. Купіть захоплюючі журнали або книгу, конструктор або настільну гру. Дівчаткам запропонуйте зайнятися вишивкою, в'язанням або бісероплетінням. Може, у юної майстрині талант до приготування смачних солодощів.
4
Приклад ставлення до комп'ютера повинен виходити від батьків. Працюйте перед монітором строго в певний час, включили - зробили - вимкнули. Не варто залишати техніку, працюючу для фону, як телевізор. Поясніть, що комп'ютерні п'ятигодинні посиденьки - це шкідлива звичка.
5
Приділяйте дітям час: відвідуйте кіно, спектаклі, музеї, парки. Ходіть в похід і в гості. Більше спілкуйтеся, прищеплюйте любов до природи, здійснюючи поїздку за грибами чи ягодами. Доведіть дитині, що навколо є тисяча цікавих речей, про які він зовсім не знає, заінтригуйте, захопіть дітей інформацією.
6
Покажіть маленьким непосидам, у що можна грати на вулиці, які ігри були актуальні у ваш час. Ймовірно, що діти не знають, чим себе зайняти. Поясніть правила гри «Козаків-розбійників», «Чай-чай-виручай!», «Тихіше їдеш, далі будеш».
7
Встановіть час, у який дитина може перебувати за комп'ютером. Наприклад, з 17.00 до 19.00, але після виконаних уроків і домашніх обов'язків.
Зверніть увагу
Не використовуйте такий метод як «бартер», він призведе до «торговим відносинам» з власними дітьми. Мається на увазі, обмінюватися на щось, змушувати, наприклад, виносити сміття, а за це дозволяти грати в комп'ютер півгодини або навпаки, забороняти в обмін на нову іграшку чи солодощі.
Корисна порада
Пам'ятайте, що малюк не винен у настільки сильною любові до комп'ютерних ігор або чатах, він просто не знайшов "себе", не визначився з бажаннями, не вибрав улюблене заняття і нудьгує. Батьки завжди можуть допомогти і зрозуміти своїх дітей!