Як побудувати каркасно-дерев'яний будинок.

Каркасно-дерев'яні споруди використовуються для будівництва житлових будинків, літніх будиночків, бань. На сьогоднішній день це, мабуть, найбільш доступні і швидкобудуюємі конструкції, які збираються на місці за тиждень-два.
Вам знадобиться
  • пиломатеріали (дошки та бруси), бетон для фундаменту, покрівельний матеріал, утеплювач, гідроізоляція, цвяхи, саморізи, цеглу, бетономішалка, дискова пилка, шуруповерт, електродриль, молоток, рулетка, електропила.
Інструкція
1
Оберіть місце для влаштування фундаменту. Каркасний будинок краще будувати на узвишші далеко від дерев, щоб перешкоджати зайвому попаданню вологи на дерев'яні конструкції. Виберіть тип фундаменту. Якщо ви вирішили побудувати літній будиночок, достатньо буде пристрій стовпчастого фундаменту. Якщо ви будуєте капітальне житло, необхідно залити стрічковий фундамент. Прокопати по периметру будівлі вузькі траншеї (40-50 см) глибиною до 1м. Зробіть опалубку з необрізної дошки. Дно траншеї засипте піском і дрібним щебенем. Заливайте в траншеї свіжий бетон, прокладаючи його арматурними прутами. Дочекайтеся повного висихання фундаменту.
2
Покладіть на готовий фундамент гідроізоляцію, поверх неї зміцните анкерними болтами через кожні 2 м дерев'яні бруси 150х150 мм основи каркаса будинку. Виставите точну геометрію будинку, використовуючи будівельний рівень, куточок і рулетку. З широкої необрізної дошки настелите чорнову підлогу першого поверху, потім покладіть на нього статеві лаги (брус 10х10 мм), між ними укладіть утеплювач (ековата), покладіть статеву дошку.
3
Пристрій каркаса починається з зведення і установки дерев'яних балок. Використовуйте для цього будівельний рівень, похилі розпірні дошки або металеві скоби. Розпірні дошки і скоби повинні підтримувати балки строго вертикально і не виступати за межі каркаса.
4
Обшийте каркас будинку заздалегідь напилення дошками, використовуючи саморізи. Внутрішню частину каркаса можна обшити листами гіпсокартону. Між внутрішнім і зовнішнім шаром обшивки укладіть плити утеплювача (мінвата або пінополістирол). Починайте обшивку будинку від віконних і дверних прорізів.
5
Встановіть верхнє перекриття першого поверху, яке збирається з дерев'яних брусів і дошки для підлоги. Встановіть крокви і зберіть дах будинку. Відразу оббейте дах спочатку латами з дощок, укладіть гідроізоляцію і зміцните покрівельний матеріал. Утепліть стелю першого поверху з боку горища, використовуючи пароізоляцію і мінвату.
6
Встановіть вікна та двері. Проведіть комунікації та електрику. Потім зробіть зовнішню і внутрішню обробку житла, не забуваючи просочувати його дерев'яні частини антисептичним і вогнетривким складами.