Як змонтувати систему опалення в будинку.

У непростих кліматичних умовах без якісного опалення житла не обійтися. Для того щоб грамотно змонтувати систему опалення в житловому будинку, знадобиться інженерний склад розуму і вмілі руки. Порядок монтажу та його особливості будуть не в останню чергу визначатися вибором конкретної опалювальної системи.
Вам знадобиться
  • - нагрівальний котел;
  • - радіатори;
  • - металеві труби;
  • - контрольні прилади;
  • - углошлифовальная машина ( «болгарка»);
  • - перфоратор;
  • - набір гайкових ключів;
  • - плоскогубці.
Інструкція
1
Виберіть систему опалення, яку ви припускаєте використовувати в своєму будинку. Найбільш поширеною в будинках є водяна система опалення. Складіть проект, в якому передбачте опалювальний котел, радіатори, комунікації, прилади контролю температури та управління всією системою. Розрахуйте необхідну потужність системи, виходячи з площі та об'єму приміщень будинку.
2
Складіть перелік необхідних матеріалів, обладнання та інструментів. Закупити все згідно з переліком. Деякі інструменти можна не їсти, а взяти в оренду.
3
Почніть монтаж системи з установки опалювального котла. Від котла зробіть розводку мережі, по якій буде надходити тепло до обігрівальних приладів. Перед цим ретельно продумайте, скільки у вас буде радіаторів, в яких місцях вони будуть розташовуватися. Як правило, опалювальні пристрої встановлюються під вікнами.
4
Встановіть радіатори, використовуючи для цього перфоратор і необхідну фурнітуру (кріпильні елементи). Зазвичай кріплення йде в комплекті з опалювальними приладами. Обладнайте приміщення теплими підлогами, якщо це передбачено проектом.
5
Розрахуйте окремо кількість труб, перехідників, трійників і т.п. для влаштування системи опалення. Складіть детальну схему розташування всіх елементів системи з зазначенням масштабу. Прорисуйте на схемі, де проходитимуть комунікації. Врахуйте при цьому розташування електричних кабелів, щоб випадково їх не пошкодити.
6
Перед введенням системи опалення в дію стравити повітря в системі, відкрутивши кран до появи води (при цьому повітряні «пробки» вийдуть з системи). Запуск системи опалення доручіть фахівцям, в іншому випадку опалювальний котел знімуть з гарантійного обслуговування.
7
Після підключення опалення перевірте всі стики труб і місця їх з'єднання з опалювальними приладами, щоб переконатися в надійності з'єднань і їх герметичності. При необхідності вимкніть систему і усуньте недоліки монтажу.