Як зменшити вологість в будинку. Як знизити вологість дерев'яна підлога на дачі своїми руками.

Запорукою здоров'я і комфортного проживання в будинку є хороший мікроклімат, одна з найважливіших складових якого - вологість. У теплу пору цей показник не повинен перевищувати 65%, а взимку - 60%. Але найчастіше в будинках, котеджах і квартирах, розташованих на першому поверсі, спостерігається підвищена вологість або навіть вогкість, що викликає появу цвілі і поширення захворювань.
Інструкція
1
Поставте якісні вікна. Бажано, щоб склопакет мав дві, три або чотири камери, так вікно буде краще зберігати тепло. Віконна рама повинна бути надійною. Переконайтеся, що монтаж теж проведений якісно. Якщо вас турбує конденсат на вікнах, встановіть спеціальні вентильовані клапани.
2
Частіше провітрюйте приміщення, особливо якщо в ньому встановлені нові вікна. Врахуйте, що чим герметичнее закриваються вікна та двері, тим менше в будинку свіжого повітря. Найкраще відкривати вікна три рази на день на 15 хвилин, один раз - перед сном. Залишайте прочиненими кватирку в одній кімнаті.
3
Щоб тепло добре циркулювало по приміщенню, що не завішувати вікна довгими щільними шторами, не ставте близько батарей меблі. Підвіконня не повинні бути великими. Розставте в квартирі кімнатні рослини - вони сприяють регулюванню вологи.
4
Придбайте спеціальне кліматичне обладнання, що поглинає вологість: спліт-систему, кондиціонер або іншу вентиляційну техніку. Встановіть прилади-поглиначі вологи в особливо сирих місцях. Добре зменшують вологість нагрівачі з відкритою ніхромной спіраллю, але вони споживають багато енергії. Але пам'ятайте, що часто використання таких приладів може сильно висушити повітря, що теж негативно позначається на здоров'ї людини. Не дозволяйте рівню вологості опускатися нижче 50%.
5
Робіть ремонт тільки за допомогою натуральних оздоблювальних матеріалів: дерева або гіпсокартону. Останній має властивість поглинати зайву вологість або виділяти при нестачі, це відмінний регулювальник мікроклімату. Користуйтеся кухонними витяжкою.
6
У старих будинках вогкість може виникати через аварійний стан. У такому випадку перераховані методи не допоможуть, потрібно проводити капітальний ремонт будівлі.
Корисна порада
Щоб виміряти рівень вологості, використовуйте побутові гігрометри.