Як відзначити дерев'яну весілля.

П'ята річниця спільного життя в шлюбі називається дерев'яної весіллям. За традицією ця подія відзначається в колі сім'ї, а подружжю на таке свято дарують подарунки. З цим торжеством пов'язано безліч звичаїв і ритуалів, які можна використовувати при святкуванні. Така дерев'яне весілля подарує незабутні емоції і запам'ятається на все життя.
Інструкція
1
Символ п'ятої річниці шлюбу - дерево. Підійшовши до цього рубежу, подружжя, як правило, вже облаштували будинок, налагодили побут, обзавелися дітьми. Дерево чудово характеризує відносини чоловіка і дружини: міцніше, ніж ситець, льон або папір, але схильні пожежам сімейних сварок. Крім того, цей матеріал - теплий, затишний, простий, але твердий - використовувався, щоб зігріти сімейне вогнище і створити дах над головою. Тому у святкуванні цієї події чимала роль повинна відводитися дереву.
2
Традиції пропонують відзначати дерев'яну весілля з родичами або вдвох. Але сьогодні часто хочеться поділитися цією радістю з близькими друзями. Вирішіть, скільки гостей ви хочете запросити на таку подію. Від цього залежатиме характер свята. Але пам'ятайте, що гучні вечірки не підходять для дерев'яної весілля, так як покровителем п'ятої річниці є Сатурн, який символізує стабільність і обмеження.
3
Виберіть відповідне місце. У цей день бажано створити романтичну і затишну атмосферу. Дерев'яна хата - традиційне місце святкування п'ятиріччя. Дуже зручно, якщо у вас є дача або будиночок у селі. Відмінно підійде ресторан, інтер'єр якого виконаний в дереві або в етнічному стилі. Можна влаштувати свято на природі, якщо дозволяє погода: наприклад, організувати пікнік у лісі з великою кількістю овочів і фруктів замість алкоголю і ситних страв. Якщо ви вирішили відзначити ювілей удвох, подумайте про романтичне прогулянці по парку або поході в ботанічний сад. Але можна і відсвяткувати вдома, в такому випадку прикрасьте інтер'єр дерев'яними предметами (ложками, матрьошками, скриньками, писаними дошками).
4
Перед входом в будинок або інше місце, де проводиться дерев'яне весілля, поставте кімнатне деревце, велика рослина або гілки. На природі виберіть невелике красиве деревце. Це символ «дерева щастя». Гості при вході повинні пов'язувати на нього яскраві стрічки, кріпити листівки з побажаннями щастя подружжю.
5
Продумайте сценарій свята, він повинен бути пов'язаний з російськими народними традиціями і «дерев'яної» тематикою урочистості. Наприклад, можна влаштувати таку гру: ведучий вибирає одного гостя, називає йому якесь дерево, яке гравець повинен зобразити без слів. Решта вгадують, перший здогадався стає ведучим. В іграх і конкурсах можна використовувати жолуді й шишки.
6
Існує гарна традиція на п'яту річницю весілля - саджати молоде деревце. У минулому в цей день подружжя разом вибирали плодовий саджанець, саджали його біля будинку і обв'язували червоною стрічкою, яку можна зняти тільки через рік. Коли підростали діти, з'являлися перші плоди, а до того часу, як з'являлися внуки, дерево могло своєю тінню вкрити всю сім'ю. Якщо у вас є можливість, підіть цього звичаю. Але можна обмежитися покупкою кімнатного дерева, підходять такі рослини, як фікус Бенджаміна, гептаплеурум, бонсай, толстянка, шеффлера.
7
На дерев'яну весілля подружжю прийнято дарувати подарунки з дерева. Бажано тільки уникати предметів, які можуть мати прихований сенс: качалки, біти, тростини. Також можна вибрати подарунки для здоров'я: масажер, фільтр для води, інгалятор. Чоловік і дружина теж підносять один одному сувеніри. За традицією чоловік сам вирізав з дерева корисні речі: ложки, дошки, рамки, а дружина робила вінок з дубового листя і надягала на голову чоловіка.