Як відучити кошеня гризти проводи.

Гра з електричними проводами відноситься, мабуть, до самих небезпечних розваг кошенят. На жаль, багатьом власникам доводиться стикатися з цією проблемою. Як же відучити кошеня гризти проводи?
Інструкція
1
Перевірте здоров'я кошеняти. На думку ветеринарних лікарів, бажання погризти дроти може бути безпосередньо пов'язане з його здоров'ям. Переконайтеся у відсутності паразитів у кошеняти - здайте відповідні аналізи. Якщо вони виявляться позитивними, скористайтеся спеціальними препаратами, які порекомендує ветеринар. Допоможіть вихованцеві впоратися з неприємністю, яка підриває його здоровье.Пріобретіте вітаміни для кошенят, до складу яких входять таурин і залізо - можливо, малюку просто не вистачає якихось вітамінів або микроэлементов.Проконсультируйтесь з ветеринарним лікарем і, при необхідності поміняйте корм.
2
Намагайтеся якомога більше грати з кошеням. Як мінімум, хвилин 20-30 в день. Можливо, у малюка просто надлишок енергії і він намагається привернути вашу вніманіе.Позаботьтесь про те, щоб у кошеняти було багато іграшок.
3
Постарайтеся прибрати всі дроти із зони досяжності вашого улюбленця. Для цих цілей можна використовувати спеціальні пластикові короба або гофровані трубки. Якщо поруч знаходиться кілька проводів, скріпіть їх таким чином, щоб вони не розгойдувалися і не приваблювали тим самим увагу кошеня. Якщо це можливо, переставте меблі, загородивши нею той кабель, який неможливо заховати. Пам'ятайте, що гра з проводами може бути смертельно небезпечною для вашого улюбленця.
4
Обробіть кабель спеціальним «Антигризін», що продається в зоомагазинах. При відсутності спеціальних препаратів можна натерти електричний провід скоринкою апельсина або лимона. Також підійде сік алое або суміш рідини для миття посуду з пекучим червоним перцем.
5
Давайте кошеняті спеціальні ласощі, про які можна «поточити» зуби, - вони продаються практично в будь-якому зоомагазині.
6
Твердо припиняйте будь-які спроби погризти провід. Як заходи «залякування» можна використовувати згорнуту в трубочку газету або пульверизатор з водою. Останнє - особливо ефективно.