Як розрахувати гвинтові сходи.

Гвинтові сходи використовуються в тих будинках, де потрібно заощадити обсяг приміщення. Спорудити таку конструкцію самостійно нескладно, набагато важче її правильно розрахувати.
Інструкція
1
Запасіться кресленнями і зробіть розрахунок. Наприклад, ви хочете побудувати сходи, де ширина S = 0,8м, а висота H = 3м. Перш за все, визначте значення загального діаметра D. Для цього подвійну ширину маршу треба скласти з діаметром головної опорної колони. Якщо центральна опорна колона товщиною в 0,2 м, то дана гвинтові сходи буде мати діаметр D = 2xS + b = 2xO, 8 + 0,2 = 1,8 м.
2
Візьміть міліметрівку. З центру полотна опишіть лінію кола з радіусом R = D: 20,9 м, в яку треба вписати колону, що має радіус г = 0,1 м. Далі по радіусу R1S: 2 + r = O, 8: 2 + 0,1 = 0,5 м опишіть іншу окружність. Вона на плані гвинтових сходів являють собою проектувати лінію всхода.
3
Тепер потрібно визначити число сходинок n, які будуть міститися на одному сходовому витку. Для цього довжину окружності розділіть на частини, які дорівнюють потрібної ширині сходинки s на лінії всхода вгору. Наприклад. Якщо взяти за ширину сходинок по лінії всхода значення s = 0,2м, то число n = 2xПR1: s = 2x3,14x0,5: 0,2 = 15.
4
Розділіть отриману окружність на n (в даному випадку це число 15, кількість сходинок) і проведіть радісно лінії від центру до n частинам. Сходами людина повинна спускатися і підніматися вільно і не зачіпати головою внутрішні сторони ступенів над ним. Для цього робиться невелике перевищення. Якщо, приміром, зростання йде по сходах дорівнює 1,9, то до цього зростання потрібно ще додати запас і товщину сходинок. Відповідно 0,2 м і 0,0 5м з урахуванням того, що щаблі будуть зроблені з «п'ятдесятої дошки».
5
Виходить Н1 = 1,9 + 0,2 + 0,05 = 2,15м. Висота одного ступеня h вийде діленням висоти повного витка на число n. В результаті h = Н1: n = 2,15: 15 = 0,14м.
6
Число всіх сходинок сходів визначте діленням висоти на висоту однієї сходинки. Загальне число, якщо H = 3, вийде n = 21. Тоді як число всіх проступей дорівнюватиме n -1 = 21-1 = 20. Відсутню ширину в проступи компенсуйте тоді, коли влаштуєте звис ступенів. Але виступати вони повинні не більше, ніж на 0,09м.
Зверніть увагу
Врахуйте, що якщо збільшити діаметр серединної колони, то ступені вийдуть у формі трапецій, а також і те, що напрям входу і виходу при n = 21 не співпадуть.
Корисна порада
Марші гвинтових сходів робіть шириною до 0,95 м.
Дерев'яні сходи в будинку починається з оптимального вибору місця для її розміщення, розрахунку кількості прольотів, ступенів, розміру сходового кроку. Від правильності визначення цих показників багато в чому залежить безпека і комфортність експлуатації.
Вам знадобиться
  • - рулетка
  • - папір
  • - ручка
  • - калькулятор
  • - план будинку
Інструкція
1
Ознайомтеся з технічним паспортом будинку та виберіть найбільш підходяще по ширині, висоті і призначенням приміщення для монтажу сходів для будинку. Якщо в будинку є велика вітальня, драбину краще обладнати там.
2
Заміряйте висоту від підлоги на першому поверсі до кромки статі на другому поверсі. Цей показник є опорною точкою розрахунку. Якщо розрахунок сходів проводиться на стадії ремонту, то відстань необхідно розраховувати з урахуванням можливих змін висоти після облаштування підвісних стель або «теплої підлоги».
3
Розрахуйте кількість ступенів в сходах для будинку. Для цього загальну висоту поділіть на розмір бажаного кроку. При висоті 3,2 метра і висоті кроку 185 мм кількість ступенів дорівнюватиме сімнадцяти.
4
Розрахуйте ширину поступу дерев'яних сходів. Цей показник може перебувати в діапазоні від 130 до 225 мм і визначає площу в інтер'єрі, яку може займати сходи. Для визначення довжини драбини вздовж підлогового покриття необхідно помножити кількість ступенів на ширину зроби й додати технічний розмір (відстань на випад першого ступеня, в середньому, 80 мм).
5
При розрахунку сходів для будинку в багатоповерхових будинках враховуйте висоту перекриття, яка може становити 30-35 см.
Зверніть увагу
Найбільш комфортним кроком підйому щаблі вважається розмір 15-18 см. Якщо при розрахунках кількості щаблів ціле число не виходить, воно завжди округлюється в більшу сторону. Відповідно, розмір підйому щаблі зменшується.
Корисна порада
Розрахунок сходів зроблений вірно, якщо ширина приміщення, де вона буде розміщена, згідно з технічним паспортом будови і фактичним результатами замірів перевищує ширину поступу. В іншому випадку необхідно зменшити розмір кроку або кількість щаблів.