Як зберегти яблука взимку.

Користь яблук для людського організму, особливо незміцнілого дитячого, оскаржити неможливо. Хочеться, щоб на столі близьких ці плоди завжди займали почесне місце. І не тільки влітку, а й взимку, коли необхідно споживати ще більше вітамінів і мінеральних речовин. Можна піти в найближчий магазин і купити запропоновані там яблука. А можна подбати про збагачення зимового раціону самим, зберігши урожай яблук до наступної весни. Це реально зробити не тільки на садовій ділянці, але і в міській квартирі.
Вам знадобиться
  • - яблука;
  • - гліцерин або вазелінова олія;
  • - харчова або цигарковий папір;
  • - йодінол;
  • - вода;
  • - дерев'яні ящики;
  • - пісок, дрібна стружка, тирса або торф'яна крихта;
  • - целофанові пакети;
  • - щільні мішки.
Інструкція
1
Підготуйте яблука. Для зберігання відберіть неушкоджені плоди, без червоточини, темних плям і пом'ятих боків, бажано з плодоножкой- «хвостиком».
2
Протріть яблука м'якою серветкою, попередньо змочивши її в гліцерині або вазеліновій олії. Або загорніть в тонку харчову папір, кожне окремо. Можна також розбавити йодінол водою і опустити туди яблука на 10 хвилин. Після, не витираючи, дати обсохнути.
3
Перший спосіб Підготуйте приміщення для зберігання врожаю. Воно повинно бути темним і добре провітрюваним. Оптимальна вологість сховища - 90%. Температура, найбільш підходяща для довгого збереження яблук, коливається від -1 до +1 градуса (в залежності від сорту плодів).
4
Покрийте дно дерев'яного ящика з високими торцовими планками піском або тирсою. Можна використовувати також торф'яну крихту. Будь-який з перерахованих матеріалів повинен бути добре просушений, інакше яблука можуть загнити.
5
Покладіть яблука в тару в 1-2 шари, пересипаючи обраним вами матеріалом.
6
Складіть ящики один на інший. Помістіть їх при можливості поряд з картоплею, який буде віддавати яблукам зайву вологу. Таким чином, ви вирішите дві проблеми - при спільному зберіганні яблука не зморщаться, а картопля не проросте.
7
Перевіряйте яблука один раз в 10-14 днів, вилучаючи ті, які починають псуватися.
8
Другий спосіб Виріжте на одній стороні целофанового пакета, приблизно в середині, отвір довгасте отвір близько 6-8 см завдовжки. Складіть підготовлені яблука в мішок, наповнивши його до половини. Зав'яжіть і приберіть в темне місце, яке не промерзає (комора, теплий гараж, кухонну шафу).
9
Третій спосіб Покладіть яблука в мішки, зав'яжіть. Викопайте яму глибиною близько 70-80 см. На дно покладіть гілки ялівцю, на них поставте мішки. Засипте землею. Верх утеплите соломою або сухим листям. Відзначте місце віхою для полегшення подальшого пошуку плодів.
Зверніть увагу
Не зберігайте яблука поряд з «ароматними» овочами, такими як цибуля і часник.
Корисна порада
Замість дерев'яних ящиків для зберігання можна використовувати коробки з вологостійкого картону.