Як організувати самоврядування в школі. Як готувати сосіські в мікрохвильовці.

Вже в шкільні роки багато хто намагається виділитися серед інших. Саме для таких активних учнів створюється шкільне самоврядування, що дозволяє розкрити таланти і організаторські здібності.
Інструкція
1
Почніть з самоврядування в класі. Виберіть старосту, яка буде допомагати класному керівникові. Довірте їй (або йому) відповідати за загальний порядок в класі: чергування, пропуски уроків і т.д. Якщо з цим не впорається одна людина, то розділіть обов'язки між кількома. Тому староста може іноді бути відсутнім, виберіть заступника, який при необхідності буде допомагати.
2
Призначте старосту на голосуванні на класній годині. Дайте шанс учням вибрати такої людини, яку вони захочуть бачити головним. Якщо з цим виникають труднощі чи ні охочих, то вчитель може сам призначити будь-якого відповідального учня собі в допомогу.
3
Наберіть Шкільну Думу, яка безпосередньо відповідатиме за культурні та спортивні заходи, науку і т.д. Головною людиною зробіть президента, а в допомогу йому дайте міністрів. Заздалегідь продумайте посади, щоб було легше їх розподіляти. Дозвольте учням відчути всю відповідальність, тобто періодично давайте їм завдання, які вони повинні будуть виконати. Наприклад, прикрасити який-небудь стенд або провести новорічні свята для молодших класів.
4
Оберіть президента Шкільної Думи на голосуванні. Але перед цим уявіть всіх кандидатів іншим учням. Виділіть трохи часу, коли всі зможуть презентувати себе, розповісти про свої ідеї, плани і т.д. Надайте кожному кандидату номер. Потім у всіх класах проведіть закрите голосування. Після того як вибрали президента, проведіть набір міністрів. Це можна буде зробити вже безпосередньо на перших зборах.
5
Не забувайте підтримувати Шкільну Думу, зробіть її однією з основних частин школи. Проводьте збори, доручайте справи, які будуть під силу вирішити учням. На День Вчителя організуйте день самоврядування. Дозвольте старшокласникам взяти на себе всю роботу в школі, тобто виберіть директора, вчителів, завучів і т.д. Розкажіть їм про обов'язки, дайте можливість відчути себе дорослими і серйозними людьми.