Чому набрякають ноги.

Набряки виникають через скупчення рідини в тканинах. Вони можуть бути викликані не тільки надмірним навантаженням на ноги, великою кількістю рідини і спекою, а й мати більш серйозні причини, пов'язані із захворюваннями вен, серця, нирок.
Інструкція
1
Серцева недостаточностьЕслі набряки на ногах носять хронічний характер, це може говорити про серцевої недостатності. Набряки, викликані проблемами з серцем, безболісні. При серцевої недостатності ослаблена серцевий м'яз не прокачує всю кров, в результаті чого вона починає накопичуватися у венах, що призводить до їх розширення на ногах. Рідкий компонент крові просочується в тканину і викликає набряки. При серцевої недостатності набряк поширюється на обидві ноги.
2
ФлебітДругая причина хронічних набряків - флебіт, при якому одна або декілька вен закупорюються кров'яним згустком, який називається тромбом. Найчастіше при флебіті, набряком вражена одна нога, рідше дві. Захворювання приносить виражену біль.
3
Варикозне розширення венВарікоз - це порушення відтоку крові, що призводить до підвищення тиску спочатку у великих венах, потім у малих. Високий тиск в капілярах сприяє виділенню рідини з судин у тканини, від чого і виникає набряк. При варикозному розширенні вен набряки часто бувають несиметричними на обох ногах або присутні тільки на одній. При варикозі набряки збільшуються до вечора або після тривалого перебування на ногах.
4
Ниркова патологія.Прі захворюваннях нирок набряк поширюється на обидві ноги і не супроводжується болем. Може з'явитися набряклість на обличчі і руках, синява під очима, іноді спостерігається підвищення температури тіла. Це відбувається при порушенні кількості або складу білків в організмі. Якщо нирки хворі, то вони виділяють в сечу білок. Коли в тканинах відбувається втрата білка, заповнення йде за рахунок просочується з кровоносних судин рідини, до складу якої входить білок. При цьому виникають набряки.
5
Порушення лімфотокаНарушеніе лімфотоку в шкірі і підшкірній клітковині призводить до застою лімфи. Це пов'язано з порушенням водного та білкового обміну в організмі. В цьому випадку виникають сильні набряки. Таке явище має назву «слоняча хвороба».
6
Побічна дія від лекарствНекоторие медичні препарати можуть викликати набряк ніг. До них відносяться протизаплідні препарати, що містять жіночі гормони - естрогени, деякі ліки, що знижують тиск, застосовувані тривалий час стероїди при таких захворюваннях, як артрит, рак, астма.
7
Неправильне обувьК появі набряків призводить неправильно підібране взуття, яка сприяє обмеженню скорочення литкових м'язів. Не слід носити тісне і вузьку взуття на дуже високому каблуці або з зовсім плоскою підошвою.