Як обробити вугра.

Як відомо, вугор дуже відрізняється за формою від будь-якої іншої риби, і обробити його нелегко. Але це делікатес, заради якого варто постаратися. Чи секрети в обробленні смачного змееобразно мешканця морів?
Вам знадобиться
  • - свіжий або живий вугор;
  • - лляні серветки, молоток;
  • - сіль.
Інструкція
1
Утримуйте слизьку тушку живого вугра паперовими або лляними серветками, вдарте його головою об тверду поверхню або дерев'яним молотком, проколіть голову гострим ножем між головними плавниками, дайте стекти крові і вимийте слиз. Врахуйте, що кров вугра токсична, і не давайте їй потрапити в порізи на руці.
2
Застосуйте інший спосіб, щоб риба не вислизала з рук: натріть руки і тушку сіллю до обробки, потім змийте сіль.
3
Надріжте шкіру навколо голови і зніміть з усією риби цілком, як рукавичку з руки. Щоб шкіра не вислизала з рук, захопіть її за допомогою льняного або паперового рушника.
4
Розріжте черевце гострим ножем, починаючи від голови і до анального отвору. Через цей розріз далі обережно вийміть нутрощі, намагаючись не пошкодити жовчний міхур. Якщо при потрошінні риби розіллється жовч, одразу ж її промийте, а місце, на яке потрапила жовч, натріть сіллю або акуратно виріжте, інакше риба придбає гіркий смак.
5
Вийміть печінку, потім відокремте жовчний міхур і відразу ж промийте рибу. Далі видаліть інші нутрощі, надріжте плівку зсередини у хребта і відскоблити її від порожнини.
6
Відріжте голову, промийте тушку в холодній воді.
7
Обробити вугра на філе: зніміть шкіру, розпатрати, у тушки риби з обох боків уздовж хребта зробіть надрізи, а потім відокремте спочатку одне філе, а потім, зрізавши при хребті, друге філе.
8
Обробити вугра порційними шматками: розріжте очищеного вугра уздовж хребта на дві частини, а потім кожну частину наріжте поперек шматками. Ріжте рибу починаючи від голови. Якщо порційні шматки готують для обсмажування в клярі (рідкому тісті), то нарізають невеликими брусочками товщиною 1,5-2см.
9
НЕ обробляють маленьких вугрів, їх можна не чистити, а цілком смажити у фритюрі.