Як визначити несправність термостата. Як це працює термостат.

В салоні автомобіля холодно? У самий невідповідний момент двигун закипів? Виникає невпевненість в нормальній роботі двигуна? Всі ці питання можуть виникнути через несправність одного приладу системи охолодження - термостата, основне завдання якого - регулювати потоки охолоджувальної рідини двигуна в залежності від режиму його роботи.
Інструкція
1
Для того щоб визначити несправність термостата і причини її виникнення, згадайте, як він працює. Термостат складається з корпусу, в який поміщається рідкий або твердий наповнювач, який має великий коефіцієнт лінійного розширення. Корпус пов'язаний з клапаном.Пока охолоджуюча рідина холодна, клапан знаходиться в нижньому положенні (шлях для руху рідини через радіатор закритий). У міру прогріву двигуна нагрівається і корпус термостата. Коли температура досягає заданих значень (82-90 °, в залежності від типу термостата), корпус розширюється і відкриває клапан. Охолоджуюча рідина починає надходити в радіатор, де вона і охолоджується.
2
Що ж відбувається, коли термостат несправний? В тому випадку, коли клапан залишається у відкритому стані (не опускається в нижнє положення), при запуску двигун тривалий час працює холодним. Це веде до посиленого механічного зносу циліндрів, поршнів, система мастила двигуна працює погано, т.к. непрогрітій в'язке масло гірше надходить до тертьових деталей двигуна. Коли клапан постійно закритий, режим пуску двигуна відбувається нормально. Однак при підвищенні температури клапан не відкривається, і рідина рухається тільки по охолоджуючої сорочці двигуна і грубці в салоні автомобіля. Це призводить до перегріву двигуна з усіма витікаючими наслідками.
3
Якщо перераховані вище ознаки в наявності, виключіть інші причини, які можуть привести до подібного. Для цього перевірте: - рівень охолоджувальної рідини; - натяг приводного ременя водяного насоса; - справність датчиків температури.
4
В тому випадку, коли причину несправності системи охолодження визначити не вдалося, перевірте термостат. Вийміть його і уважно огляньте. Якщо основні деталі цілі, а клапан забруднений, забитий накипом, спробуйте його почістіть.Для того щоб дізнатися, чи ефективна було очищення, помістіть термостат в ємність з водою і починайте її нагрівати. Температуру заміряйте термометром зі шкалою виміру 100 градусів і більше. При нагріванні термостата до температури відкриття (зазвичай ця цифра вибита на корпусі термостата) клапан починає відкриватися. Якщо цього не відбувається, термостат несправний і вимагає заміни.
Корисна порада
Для того щоб термостат не забивали накипом, що не іржавів і не руйнувався, використовуйте тільки якісну охолоджуючу рідину. Не застосовуйте в систему охолодження жорстку воду, використовуйте тільки дистильовану.