Що таке панкреатит.

панкреатиту називається запалення підшлункової залози. І часто його гостра форма переходить у хронічне, при якому відбувається прогресуюче ураження органа. Це характеризується поступовим заміщенням залозистої тканини на більш щільну - сполучну. В результаті розвиваються функціональна недостатність і незворотні зміни залози.
Інструкція
1
Основною причиною гострого панкреатиту визнано харчування. А саме переїдання або раціон з обмеженим вмістом білків і жирів (недоїдання). Захворювання здатне розвинутися при вживанні менше 30 г жиру і 50 г білка в добу. Після надмірного навантаження або періоду недостатнього харчування підшлункова залоза стає більш вразливою до дії інших несприятливих факторів, зокрема алкоголю.
2
У 25-40% хворих (в основному у жінок) причиною панкреатиту є захворювання жовчовивідних шляхів - холецистити і холангіти, а також жовчнокам'яна і виразкова хвороба. Поширеною причиною є і алкоголь (вживання міцного алкоголю протягом 3-10 років). А його поєднання з курінням значно збільшує ризик розвитку хвороби.
3
Серед інших причин панкреатиту відомі спадкова схильність, вплив на підшлункову залозу токсичних і лікарських речовин, хвороби щитовидної залози, інфекційні хвороби (паротит), внутрішні чи операційні травми.
4
Гострий панкреатит починається різко, з підвищення температури, блювоти, затримки стільця і газоутворення в кишечнику, а також різких болів в спині і животі. Причому біль може віддавати в серце, ліву лопатку або плече. Загальний стан сильно погіршується. В цей період потрібна термінова медична допомога, а іноді й оперативне втручання.
5
Для хронічного перебігу хвороби характерними ознаками є диспепсичні розлади - відрижка, блювота і понос. Через функціональних змін органа відбувається порушення кишкового травлення і всмоктування, розвиток надлишкового росту мікробів у тонкій кишці. В результаті з'являються смердючі або водянисті проноси (від 3 до 6 разів на добу), метеоризм, болі в животі, епізодична блювота, зниження апетиту і схуднення. Пізніше до цих проявів приєднуються всі ознаки авітамінозу.
6
Також до основних симптомів хронічного панкреатиту відносяться болі в лівому підребер'ї або зліва від пупка (залежить від локалізації запального процесу). При повному ураженні органа вони стають розлитими оперізувальними або полуопоясивающімі (у верхній частині живота). Найчастіше болі виникають через 40-60 хв після їди (особливо гострої, смаженої і жирної). В положенні на спині відбувається їх посилення і навпаки, сидячи трохи нахилившись вперед, біль стихає.
7
Зовнішніми ознаками хронічного панкреатиту є сухість та лущення шкіри, запалення язика і слизової рота (зміни, зумовлені гіповітамінозом). Як правило, у хворих є дефіцит маси тіла. На шкірі грудей, живота, спини іноді з'являються дрібні яскраво-червоні плями округлої форми, розміром 1-3 мм.
8
Панкреатит небезпечний своїми наслідками, оскільки може перейти в панкреонекроз (злоякісне ураження підшлункової залози) або цукровий діабет. Приблизно у 1/3 хворих виявляються розлади вуглеводного обміну у вигляді гіпоглікемічного синдрому, у половини з них спостерігаються клінічні ознаки цукрового діабету. В основі розвитку цих порушень лежить ураження клітин, в результаті чого виникає дефіцит не тільки інсуліну, але і глюкагону.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=1i5ULotFyTs