Як розкроїти ламбрекен. найпростіші ламбрекени.

Ламбрекен є складовою частиною шторного комплекту, використовуваного для декоративного обрамлення вікна. Ламбрекени красиві, підкреслюють вишукування гардинного ансамблю, надають йому завершеність. Існує кілька типів ламбрекенів, перевагу будь-кому з них варто віддавати, враховуючи як самі штори, так і кімнату, в якій знаходиться вікно. Наприклад, жорсткий ламбрекен в кухні доведеться міняти два рази на рік, і використання таких ламбрекенов навряд чи можна назвати доцільним.
Інструкція
1
Найпростішим з усіх ламбрекенов є ламбрекен на складальній тасьмі. Для його виготовлення потрібно буде викроїти смугу тканини необхідної ширини з прямим або фігурним краєм. Висота смуги залежатиме від дизайну вашого майбутнього ламбрекену, а ширина повинна перевищувати розміри віконного карниза в 3 рази. Не забудьте при розкрої врахувати кількість тканини, необхідне для підгину вироби. Якщо ж замість подгиба ви плануєте використання косою бейки, то і на підгин нічого залишати не потрібно.
2
Наступний тип ламбрекену чимось схожий з першим, хоча виглядати він буде набагато елегантніше, йдеться про ламбрекені в складку. Перед розкриємо насамперед потрібно буде визначитися з видом передбачуваних складок. Чи будуть це складки бантовими, односторонні, або ви взагалі придумаєте якийсь свій новий вид складок. Для розкрою необхідно взяти таку кількість тканини, щоб її розмір вклався в довжину карниза, помножену на складеного коефіцієнт. Для односторонніх складок цей коефіцієнт буде дорівнювати трьом, тобто для вікна шириною в 2 метри вам знадобиться 6 метрів тканини, до яких необхідно буде додати ще по 3-4 см на підгин з кожного боку і 1 см на усадку матеріалу після прання.
3
Жорсткий ламбрекен стане наступною сходинкою вашого вміння крою. Такі ламбрекени виготовляють з непрозорої щільної тканини, накладеної на тверду клейову основу - шабрак. При виготовленні жорсткого ламбрекену насамперед необхідно визначитися з його формою і нанести малюнок на клейову основу. Чому потрібно орієнтуватися на клейову основу? Це робиться з тієї простої причини, що саме клейова основа володіє великою стабільністю і практично не піддається усадці. Виворіт ламбрекену може складатися з декількох частин, цей нехитрий прийом дозволить істотно знизити витрату тканини. Далі слід по малюнку розкроїти основну тканину для ламбрекену, залишаючи припуски.
4
М'які ламбрекени вважаються найскладнішими серед своїх побратимів, і форма їх викрійки дуже залежить від фасону конкретної моделі, тому універсальних порад щодо їх розкрию не існує. Однак, якщо ви освоїте крій простих ламбрекенов, то і зі складними їх варіантами труднощів випробовувати ніяких не будете.
Пошук вдалого обрамлення для вікна - важливий етап в процесі створення гармонійного вигляду будь-якого інтер'єру. Для цієї мети використовуються текстильні фіранки різноманітних видів. Надзвичайно стильна прикраса для вікна - ламбрекен. Ламбрекени розташовуються в самій верхній частині штор, прикриваючи їх і надаючи всьому шторному ансамблю закінчений вигляд. Найкрасивішими і складними є м'які ламбрекени, що складаються з декількох задрапірованих деталей - напівкруглого свага, звисаючих по його краях Джабот і планки, на яку вони кріпляться.
Інструкція
1
Зробіть попередній ескіз ламбрекену, що складається з одного свага і двох Джабот. Орієнтуючись на розміри вікна та ескіз вироби, визначте ширину і висоту ламбрекену в готовому вигляді. Висота свага ламбрекену (або його провис) не повинна перевищувати 1/5 - 1/6 відстані між підлогою та шторним карнизом. Ширина ламбрекену дорівнює довжині карниза. При з'єднанні в одне готовий виріб деталі свага і Джабот перекриваються. Визначте ширину цього перекриття. Ця величина складе ширину Джабот в готовому вигляді.
2
Найскладнішим етапом виготовлення ламбрекену є розкрій свага. Його верхній - прямий - край складається з трьох частин: плоского центральної ділянки і двох бічних, задрапірованих в складки, ділянок (плечей). Щоб отримати викрійку свага без креслення, використовуйте великий відріз макетній тканини. На широкому столі з тканинним покриттям або прасувальної дошки відзначте олівцем або не бруднити маркером розміри готового свага: довжину в готовому вигляді (на якій відзначте центральну частину без складок), висоту або провис свага, а також намалюйте його приблизну форму.
3
Зверху покладіть великий відріз тканини, поєднуючи кромку і відзначену на столі лінію, залишаючи великий запас тканини по краях. Закріпіть центральний відрізок майбутнього свага. З кінців цього відрізка проведіть олівцем на тканині розбіжні похилі лінії (вийде щось на зразок трапеції). Кут нахилу цих ліній визначається індивідуально, в процесі формування свага. Уздовж цих ліній закладіть глибокі складки шириною 8-12 см (лінії складок перпендикулярні сторонам трапеції). Орієнтуючись на намічені на столі лінії, надайте тканини потрібну форму, фіксуючи складки булавками.
4
Потім прокреслите на тканини пряму лінію верхнього зрізу свага, відзначте на ній всі контрольні точки суміщення складок, намалюйте плавну криву лінію нижнього зрізу. Виріжте тканину за отриманими лініях. Видаліть шпильки і плоско розкладіть отриману деталь на столі: це форма свага. По ній викроїте цю деталь з основної тканини.
5
Можна викроїти сваг і за допомогою викрійки, побудованої з використанням особливих розрахунків, наведених на малюнку. В цьому випадку складіть відріз тканини по діагоналі і прикладіть до її згину побудовану викрійку, поєднуючи лінії згину тканини і викрійки. Викроїте сваг, зробивши припуск на шви 1,5 -2 см з тієї сторони, яка буде кріпитися до планки. Зовнішній (округлий) край свага обробляється косою Бейко, тасьмою або бахромою, тому припуски на обробку краю не потрібні.
6
Викроїте джабот в формі прямокутного трикутника, ширина верхньої частини якого дорівнює ширині Джабот в готовому вигляді, помноженої на 3,5. Цей запас ширини забирається потім в складки. Висота Джабот визначається по вашому розсуду, виходячи із задуманих пропорцій ламбрекену в готовому вигляді. Він також може бути і чотирикутної форми, з бічними сторонами різної довжини.
7
Планка для кріплення всіх деталей ламбрекену являє собою смугу тканини. Її довжина дорівнює ширині готового ламбрекену плюс припуски на шви. Ширина планки дорівнює подвоєною ширині шторної тасьми плюс 1 см. Планка з щільної тканини зміцнюється дублерина. Прозора тканина не дублюється, а використовується в складеному вдвічі вигляді. Ширина планки з прозорої тканини дорівнює ширині шторної тасьми, помноженої на чотири, плюс 2 см.
Корисна порада
Зазвичай сваг кроїться по косій, щоб тканина добре драпірувалася в м'які складки. Але дуже великі деталі допускається розкроювати і вздовж основи тканини. Це робиться і в разі, коли ламбрекен виготовляється з тканини з вертикально спрямованим малюнком або з купонною тканини.