Як справити

У наш час практично у всьому світі відзначають різдво. У більшості сімей на пострадянському просторі різдво не тільки релігійне свято, а й сімейне торжество. Як раз в ці дні збирається разом вся сім'я, об'єднуючи за столом не тільки близьких, а й далеких родичів. При цьому кожен намагається надати увагу всім друзям і знайомим не тільки подарунками, а й візитом. Так як справити різдво так, щоб вшанувати традиції предків?
Вам знадобиться
  • - подарунки для гостей;
  • - прикраси для дому і столу;
  • - продукти харчування для приготування страв.
Інструкція
1
Складіть список гостей, продумайте заздалегідь, з ким вам буде приємно і комфортно провести час. Крім близьких і далеких родичів на різдвяну вечерю запросіть одиноких сусідів чи знайомих. Запросіть і кожного випадкового гостя, навіть жебрака, адже за переказами в святвечір в образі жебрака до вас у двері може постукати сам Бог.
2
Визначившись з кількістю гостей, обов'язково подумайте про подарунки. Готувати подарунки почніть вже наприкінці листопада - початку грудня, поки передноворічна метушня не охопила жителів країни і всі магазини у вашому місті. Постарайтеся зробити правильний вибір - подарунки, звичайно ж, повинні бути бажаними і потрібними, адже хто ж ще крім вас знає, про що мріють близькі люди.
3
Прикрасьте будинок святково і яскраво. Для підтримки традицій замість скатертини покрийте стіл сіном або соломою, на згадку про ясла, в яких знайшли новонародженого Ісуса. Але, тим не менш, посуд на стіл необхідно поставити найкращу і обов'язково парна кількість; якщо ви запросили непарне число гостей, то додатково поставте ще один порожній прилад.
4
Закупіть продукти. Пам'ятайте про те, що Різдво святкується 2 дні: в день перед Різдвом - святвечір і в день самого Різдва. На святвечір обов'язково приготуйте 12 пісних страв, одне з яких, це обов'язкова страва - сочиво або кутя (страва з зерна, меду і маку). Також подайте салати і закуски, обов'язково борщ або грибний суп і на десерт рулет з маком, пряники, кисіль або компот. Ні в якому разі не ставте на стіл алкоголь. А на саме Різдво підготуйте ласощі зі всіляких м'ясних страв. Приготуйте фаршировану качку, гуску або іншу птицю, поставте побільше гарячих закусок, не забудьте і про холодні м'ясні закуски.
5
Придумайте розваги. Обов'язковий атрибут Різдва - колядки, тому якщо ви не знаєте таких, приготуйте заздалегідь тексти для всіх гостей. І не обділите нікого подарунками!
6
Досягніть того, щоб в цей день ваш будинок випромінював затишок, добро і гостинність, даруєте всім і кожному гарний настрій, так як саме воно головний атрибут будь-якого свята, не тільки Різдва.