Як зміцнити слабкі судини. слабкі судини лікування.

Симптоми слабкості судин знайомі багатьом (непереносимість спеки, заколисування, запаморочення, метеочутливість і т.д.). У медицині це стан визначається як нейрососудістие дистонія і підлягає лікуванню. Основа терапії дистонії - зміцнення судин, чого можна досягти, використовуючи певний комплекс заходів.
Інструкція
1
Займіться спортом. Найбільш підходящим для зміцнення судин вважається біг. Непогано підійдуть плавання та аквааеробіка, а заняття танцями дозволить усунути відразу дві причини дистонії - малорухливість і негативні емоції. Заняття повинні бути регулярними - або щодня по чверті години, або три-чотири рази на тиждень, але більш тривало. Який би вид фізичної активності ви не вибрали, головне - не перестаратися з навантаженням.
2
Почніть приймати контрастний душ. Він прекрасно «тренує» судини і сприяє загальному поліпшенню стану. Ще одна дуже корисна при дистонії водна процедура - баня. Контраст парній і холодного обливання теж є прекрасним зміцнюючим засобом для судин.
3
Дотримуйтесь спеціальну дієту. У раціон обов'язково потрібно включити продукти, багаті вітаміном С і залізом (гречка, журавлина, яблука, цитрусові і т.д.). Варто більше вживати свіжих фруктів і овочів. Є краще маленькими порціями - в іншому випадку приплив великої кількості крові до наповненого шлунку (і відповідно, її відтік від інших органів) може викликати слабкість, запаморочення або навіть непритомність. Від таких напоїв, як кава і кока-кола, краще відмовитися зовсім. А ось чистої негазованої води можна пити побільше - півтора-два літри в день.
4
Використовуйте для зміцнення судин масаж. Можна освоїти декілька прийомів самомасажу, спрямованого на відновлення правильної роботи судинної системи. Наприклад, зчепити мізинці, а потім потягнути руки в різні боки, поки «ланцюжок" не розімкнеться. Те ж саме повторити і з іншими пальцями.
5
Використовуйте масажний килимок для ніг. Його можна покласти прямо біля ліжка і масажувати ступні кожен раз, як встаєте з ліжка. Таку процедуру можна повторювати і протягом дня.
6
Навчіться відпочивати, дозволяйте собі маленькі радості. Страхи, невдоволення собою і життям, невпевненість у всьому і невміння відпочивати повноцінно - обов'язкові фактори розвитку слабкості судин. Тому для їх зміцнення буде дуже корисний повноцінний сон, а також наявність улюбленого хобі або спілкування з друзями.