Як міняти воду рибкам в акваріумі. Як міняти воду в акваріумі з рибками.

Від якості води напряму залежить самопочуття рибок і інших мешканців акваріума. Міняти її потрібно кілька разів на місяць, щоразу доливаючи невелику частину. Воду з-під крана обов'язково потрібно відстоювати, і лише після цього в неї можна висаджувати водорості і підводні рослини, а також запускати ваших вихованців.
Вам знадобиться
  • -ємність для води;
  • -сіфон-насадка або пластикова трубка діаметром 1-1,5 сантиметра;
  • -добавки для нейтралізації шкідливих речовин (за бажанням).
Інструкція
1
Наберіть потрібну кількість води і відстоюйте її не менше 5-7 днів. У тому випадку, якщо терміни вас тиснуть, через 1-2 дні отфильтруйте воду через активоване вугілля або прокип'ятити протягом 10 хвилин. Однак ви повинні пам'ятати, що в процесі кип'ятіння вода втрачає кисень і його обов'язково потрібно аерувати. Відстоюйте воду тільки в емальованому або скляній тарі (емаль повинна бути обов'язково цілої). Небажано, але все ж ви можете використовувати для відстоювання пластикові пляшки. Набрану воду поставте в таке місце, де на неї не будуть потрапляти сонячні промені.
2
Якщо у вашому акваріумі є грунт, злийте частина старої води, використовуючи спеціальний сифон-насадку. В іншому випадку, ви можете використовувати також пластикову трубку невеликого діаметра (1-1,5 сантиметра). На кінець, опущеною у воду трубки, обов'язково одягніть марлю, для того щоб в неї не засмоктало рибок. Не варто забувати і про стінках акваріума, в разі їх сильної забрудненості, ви повинні їх обов'язково очистити до зміни води. Доливка води проводиться лише частково, за раз можна змінювати не більше 1/3-1/5 від обсягу акваріума. Повну зміну води ви повинні проводити лише в крайніх випадках, таких як: поява грибкової слизу, занесення небажаних мікроорганізмів, великій забрудненості ґрунту та т.д.
3
Для наповнення нового акваріума відстоюйте воду не менше 5 днів, після чого перелийте підготовлену її в акваріум, висадіть рослини і запустіть рибок. Якщо ви хочете прискорити встановлення нормального середовища, додайте в нього трохи води і грунту з вже влаштованого благополучного акваріума, в якому є готовий комплекс мікроорганізмів. За бажанням, ви можете придбати спеціальні добавки, які нейтралізують шкідливі речовини в магазині, при їх використанні воду не потрібно буде відстоювати.
Зверніть увагу
Чи не перегодовуйте рибок, саме помилкове годування найчастіше стає причиною псування навколишнього середовища в акваріумі.
Корисна порада
Для того щоб перевірити хороша вода в акваріумі чи ні, вдихніть трохи повітря з її поверхні. Запах повинен бути легким і ненав'язливим. Домішки з запахів свідчать про те, що в акваріумі йдуть несприятливі процеси. Доливку води оптимально проводити раз на тиждень.