Як визначити розмір рами.

Одним із завершальних етапів побудови будинку або дачі є установка вікон. Але перед установкою самі вікна необхідно зробити і відповідним чином підготувати. При цьому потрібне правильно визначити розміри віконної конструкції.
Вам знадобиться
  • - рулетка;
  • - лінійка;
  • - олівець;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Визначте, який тип вікон ви збираєтеся встановлювати. Для дерев'яних та пластикових вікон технологія виготовлення рами буде різною. Якщо ви вибрали пластикові конструкції, то підібрати розміри вікон краще доручити фахівцям компанії, що займається їх установкою. В іншому випадку неодмінно виникнуть складності при монтажі. А ось виготовити і встановити дерев'яні віконні рами при бажанні можна своїми силами.
2
Перш ніж встановлювати віконну раму, виберіть розміри і форму майбутнього вікна. Ідеальні розміри однієї віконної стулки - 80х130 мм. Верхній край підвіконної стінки зробіть на висоті 90-100 см. При цьому верхній край вікна перебуватиме на висоті 200-230 см від підлоги. Це дозволить залишити місце для віконної перемички, гардин і т.п.
3
Підготуйте віконний отвір. Очистіть місце установки вікна від забруднень, при необхідності видаліть залишки штукатурки і обробіть поверхню отвору.
4
За допомогою будівельного косинця переконайтеся, що отвір має форму правильного прямокутника або квадрата. При необхідності подправьте проріз, зробивши кути прямими. Зніміть розміри з віконного отвору (ширину і висоту); виміру проводите по внутрішній частині конструкції. Результати обміру запишіть.
5
Відповідно до результатів вимірювань визначте розміри віконної рами. Вона повинна бути трохи менше, ніж віконний отвір. Зазор між отвором і рамою необхідний для того, щоб згодом рассохшаяся деревина не коробилася і не привела до деформації скління. Найкраще залишити зазор рівним 30-50 мм з кожного боку рами.
6
Надалі, при установці готового вікна, зазор між рамою і прорізом закладіть за допомогою монтажної піни і дерев'яних планок. Після того як розміри рами будуть точно визначені, можна приступати до виготовлення віконної конструкції.