Як прати пуховик на пуху. Як правильно прати пуховик.

Пуховик є однією з найулюбленіших і популярних речей в гардеробі майже кожного з нас. Пуховики красиві і зручні, вони теплі і майже нічого не важать, що особливо актуально взимку, коли доводиться надягати багато одягу. У них є всього лише один недолік - вони легко і швидко плямуються, і щовесни, а то й кілька разів на рік, перед господинею постає питання - а як же правильно випрати пуховик, щоб він не зіпсувався в процесі прання.
Інструкція
1
Звичайно, найпростіше здати пуховик в хімчистку, але часта хімчистка може обійтися в кругленьку суму, та й гарантій, що в процесі хімчистки ваш пуховик не зашкодять, немає ніяких. Простіше і легше навчитися прати її самостійно, абсолютно нічого важкого або незвичайного в цьому процесі немає, головне дотримуватися всі необхідні рекомендації та заходи безпеки.
2
Замочувати пуховики перед пранням не потрібно, їх можна відразу закладати в пральну машину і включати режим делікатного прання при температурі, що не перевищує 30 ° C. В відсік для порошку найкраще додати рідкий засіб для прання, воно набагато легше вимиється потім з пуху. Якщо у вашої машинки є режим додаткового полоскання, його потрібно включити відразу, бо полоскати пуховик після прання потрібно не менше трьох разів. Це допоможе уникнути білих розлучень уздовж швів вироби, а при першій пранні потрібно буде вимити ще й виробничу пил, якої в вашому пуховику більше, ніж достатньо. Все замки, блискавки, гудзики перед пранням необхідно застебнути щоб уникнути їх пошкодження і деформації куртки. Щоб пух не загубив в грудки в машинку до прання потрібно покласти кілька тенісних м'ячиків, від трьох до семи приблизно. В процесі вони будуть розбивати пух і не дадуть йому зібратися в грудку. Віджати якісно вручну пуховик ви навряд чи зможете, тому віджимати його потрібно буде в машинці, або доведеться застосувати для цих цілей спеціальну центрифугу.
3
Сушка пуховиків заслуговує окремого слова. Найкраще зробити це в спеціальній машині для сушіння білизни. Найбільш відповідною виявиться програма, що передбачає малі обороти. Не забудьте додати в агрегат тенісні м'ячики, які розіб'ють пух, зроблять пуховик м'яким і однорідним. Якщо ж сушильної машини у вас немає і сушити пуховик належить на повітрі, то краще робити це на плічках біля джерела тепла. В процесі сушки доведеться кілька разів збивати пух руками, приділяючи ретельну увагу збився грудок. Але не перестарайтеся, зазвичай матеріал пуховиків просочують спеціальними засобами, що перешкоджають промокання вироби. При механічній дії захисний шар порушується, і в майбутньому просочування все більше і більше буде пропускати вологу. Перед використанням пуховика переконайтеся, що він добре і повністю висох. Недосохшій пуховик буде видавати неприємний запах, і в ньому може навіть завестися цвіль.