Як розділити виту пару.

Вітою парою прийнято називати кабель, інформаційні жили якого попарно свити (скручені) між собою. Спочатку такий тип кабелів використовувався виключно для телефонного зв'язку, але пізніше отримав широке поширення при побудові локальних мереж: прокладка та підключення точок доступу на горизонтальному рівні СПС. На даний момент найбільшою популярністю користуються чотирьох- і восьмипроводного кабелі UTP. Перші з них призначені для прокладки телефонних ліній всередині квартири або офісу, підключення аналогових і цифрових станцій телефонного зв'язку, а також включення ПК в локальну мережу. Другі - виключно для створення LAN.
Вам знадобиться
  • - UTP-кабель;
  • - ніж;
  • - обжимной інстумент.
Інструкція
1
Оброблення UTP - досить проста справа. Візьміть гостро заточений ніж, найкраще підійде канцелярський. Налаштуйте довжину леза (залиште самий кінчик) і зробіть поздовжній надріз необхідної вам довжини.
2
Тепер акуратно звільніть жили і зріжте зовнішню оплетку кабелю. Як правило, додаткового захисту в UTP-кабелях немає. Однак періодично можна зустріти поліетиленову стрічку, яка відділяє одну пару жив від іншої. Ви можете спокійно розмотати її і відрізати.
3
Після цього необхідно розплести кожну пару жив, вирівняти всі жили в один ряд за такою колірною схемою: біло-помаранчевого, оранжевий, біло-синій, синій. Після цього, якщо довжина жив нерівномірна, слід обрізати їх все по одному рівню.
4
Для обтискача таких кабелів застосовуються два типи конекторів: RJ-11 і RJ-45. Різниця між ними полягає в розмірах і в кількості проводів, підводяться до них. RJ-11 призначені для телефонних станцій - в них входить до чотирьох жив. RJ-45 використовується для LAN, де можлива комутація восьми проводів.
5
Якщо вам необхідно підключити телефон, то візьміть відповідний роз'єм, вставте в нього жили кабелю, згідно колірній схемі. А потім обіжміть коннектор за допомогою обжімніка. Якщо ви маєте намір приєднати ПК до локальної мережі по чьотирьох схемою, необхідно використовувати RJ-45. Так як він розрахований на вісім проводів, то жили обробленої UTP-кабелю, необхідно вставляти, відповідно, в 3, 4, 5 і 6 роз'єми напрямних. Після чого коннектор також слід обробити за допомогою обжимного інструменту.
Однією з поширених проблем при створенні мереж або підключень є створення кручений пари для з'єднання між собою комп'ютерів або організації підключення до інтернету. Вита пара від простої мідного дроту відрізняється тим, що в ній дроту ізольовані, причому кожна пара дротів перевиті між собою. Вита пара використовується в з'єднаннях повсюдно, оскільки вважається, що ця технологія прискорює передачу даних.
Вам знадобиться
  • Кабель, коннектор, обтискні кліщі
Інструкція
1
Для того щоб правильно зробити і обжати виту пару для з'єднання комп'ютера з мережевим комутатором (світче), візьміть кабель, ніж і обтискні кліщі. Зріжте трохи зовнішньої ізоляції кабелю. Потім акуратно розплетіть самі кручені пари. Розплести їх потрібно зовсім небагато, щоб вистачило для щільного з'єднання з коннектором.
2
Якщо кабель чотирьох, розташуйте дроти в певній послідовності: спочатку біло-помаранчевий, потім біло-синій, а потім і синій. Якщо кабель має велику кількість жив, той же порядок застосуєте і до додаткових жилах.
3
Тепер візьміть коннектор, поверніть його так, щоб ключ був направлений вниз, і з'єднайте жили з контактами в тій послідовності, яка описана вище. Контакти слід вважати зліва направо. Оскільки коннектор прозорий, ви можете перевірити, вставлені чи проводи в нього щільно (інакше з'єднання після обтиску не буде).
4
Візьміть обтискні кліщі і обіжміть кабель до легкого клацання (не потрібно натискати сильно). На цьому процес для одного боку кабелю завершений. Проробіть аналогічні процедури для іншого кінця кабелю.
5
Для обтиску кручений пари «комп'ютер-комп'ютер» виконайте ту ж послідовність операцій, що і в ситуації з підключенням до світч. Особливість лише в послідовності розташування проводів. Тут слід застосувати не прямий, а зворотний обтиск.
6
Знайдіть в кабелі чотири дроти: біло-оранжевий, оранжевий, біло-зелений і зелений. Якщо в кабелі більше число проводів (наприклад, перед вами стандартний восьмижильний кабель), решта дроти можете з'єднати як завгодно. А ось зазначені чотири дроти з'єднайте в порядку, зворотному описаного вище, тобто замінюєте біло-помаранчевий провід на біло-синій, помаранчевий на синій і так далі. Після з'єднання перевірте щільність прилягання до контактів і обіжміть кабель.