Як зробити фактурну стіну.

Сучасні оздоблювальні матеріали дозволяють зробити стіни фактурними практично в будь-якому приміщенні. На сьогоднішній день, одним з найпопулярніших матеріалів, що дозволяють вирішити цю задачу є фактурна штукатурка.
Вам знадобиться
  • - шпателі різних розмірів;
  • - кельма;
  • - терка;
  • - ємність під штукатурки;
  • - губка;
  • - гребінки;
  • - валики.
Інструкція
1
Виберіть фактурну штукатурку відповідно до матеріалу, з якого виконані ваші стіни, а також з урахуванням бажаного дизайну. Фактурну штукатурку можна наносити практично на будь-які поверхні. Однак, у кожного виду цього оздоблювального матеріалу є свої особливості.
2
Мінеральна штукатурка зроблена на основі цементу. Вона надходить у продаж у вигляді сухої суміші, яку необхідно розбавляти водою безпосередньо перед нанесенням на стіни. Цей вид покриття не горючий і має гарну паропроникністю.
3
Силіконова штукатурка зроблена на основі силіконових смол. Вона продається вже готової до використання. Цей обробний матеріал володіє грязе- і водовідштовхувальними властивостями і рекомендуються для застосування на всіх видах мінеральних підстав, а також по вже існуючим дисперсійних покриттях.
4
Силікатна штукатурка, яка виробляється на основі «рідкого скла», є найбільш дорогим видом цього покриття. Надходить у продаж готової до нанесення. Рекомендована до застосування на мінеральних основах і силіконових покриттях. Цей обробний матеріал можна використовувати в умовах підвищеної вологості. Колірна палітра силікатної штукатурки біднішими, ніж у інших видів.
5
Ще один варіант цього матеріалу зроблений на основі акрилових смол. Ця штукатурка поставляється у вигляді водно-дисперсного суміші, готової до нанесення. Даний тип покриття не вимагає додаткового фарбування, швидко сохне і витрачається досить економно.
6
Підготуйте поверхню до нанесення штукатурки. Очистіть стіни від старого покриття. Нанесіть ґрунтовку і ретельно просушіть.
7
Візуально розбийте стіну на невеликі квадрати. Ретельно перемішайте фактурну штукатурку.
8
Почніть наносити матеріал від кута приміщення за допомогою кельми або шпателя. Товщина шару повинна складати приблизно 3 мм. Залиште краю ділянки нерівними. Це необхідно для того щоб кордони були менш помітні.
9
Надайте покриттю необхідну фактуру за допомогою шпателя, трафарету або спеціальних валиків і аплікаторів. Переходьте до наступної ділянки.
10
Через 20-25 хвилин злегка обробіть гострі краї получившегося рельєфу за допомогою металевої терки.
11
Дочекайтеся повного висихання матеріалу. Пофарбуйте поверхню стін.