Як дізнатися, що хворі нирки.

Будь-яка людина хоче бути здоровим. Захворювання внутрішніх органів можуть завдавати страждань і впливати на якість життя. Нирки - найважливіший парний орган людського організму, і перебої в їхній роботі сильно впливають на стан людини. Як дізнатися, чи не хворі ваші нирки?
Вам знадобиться
  • Нотатки, направлення до лікаря.
Інструкція
1
Згадайте, чи не буває у вас болів у попереку. Це основний симптом захворювання нирок. Гострий біль може означати ниркову кольку, тобто гострий запальний процес. Тупа ниючий біль - ознака хронічного захворювання нирок.
2
Перевірте сечу на домішки. Наявність у ній крові і слизу - тривожний знак, який говорить про хворобу нирок. Порушення сечовипускання також є симптомом захворювання сечовивідних органів.
3
Визначте обсяг виділеної за стуки сечі і запишіть результати. Якщо він більше двох літрів, можна говорити про поліурії. Якщо ж обсяг дуже малий, то це олігурія. Існує і такий неприємний симптом, як анурія, тобто припинення виділення сечі нирками. Почастішання сечовипускання називається поллакиурией. Всі ці симптоми характерні для захворювання нирок.
4
Перевірте своє тіло на наявність набряків. Вдивіться у дзеркало: якщо ваше обличчя одутле, повіки набряклі, а очна щілина звужена, то, швидше за все, у вас неполадки з нирками. Відмінною особливістю ниркових набряків є їх блідість і висока швидкість розвитку. Іноді ниркові набряки виникають не тільки на обличчі, а й на тілі, особливо на кінцівках. До набряків можуть приєднуватися серцебиття, млявість, підвищення температури тіла, нудота і блювота.
5
Якщо ви виявили у себе якийсь з перерахованих вище симптомів, обов'язково відвідайте лікаря-уролога. Сучасні методи обстеження дозволяють розпізнати захворювання нирок на ранній стадії і запобігти прогресуванню хвороби.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=kC-T9Zp2dpc
Зверніть увагу
Швидше за все, лікар призначить вам ультразвукове дослідження (УЗД) нирок і сечового міхура. Це - абсолютно безболісний і безпечний метод. Збираючись на УЗД, захопіть з собою простирадло і всі наявні результати попередніх обстежень. При дослідженні сечового міхура необхідно, щоб він був наповнений сечею.