Як змусити курей нестися. Чим годувати курей щоб добре неслися.

Низька несучість курей найчастіше турбує господарів особистих підсобних господарств в осінньо-зимовий період. Щоб кури стабільно добре неслися в будь-який час року, слід забезпечити їм правильне утримання та годування.
Вам знадобиться
  • - додаткове освітлення;
  • - вітамінно-мінеральні добавки;
  • - пісок;
  • - зола;
  • - черепашка;
  • - кварцова або гранітна крупка.
Інструкція
1
Насамперед, забезпечте оптимальний температурний режим у приміщенні для утримання птиці. Підтримуйте плюсову температуру, але не підвищуйте її вище 25 градусів, так як в жаркому приміщення кури втрачають апетит, що відразу позначається на несучості. Це ж відноситься і до літнього періоду. Якщо стоять спекотні дні, то ви отримуєте набагато менше яєць, ніж при температурі нижче 25 градусів. У спекотну погоду кури можуть нести яйця з дуже тонкою шкаралупою або зовсім без шкаралупи.
2
Обладнайте курник хорошою припливно-витяжною вентиляцією. Це дозволить підтримувати температурний режим на потрібному рівні і не підвищувати вологість повітря. У дуже вологому приміщенні несучість також різко падає, максимальний рівень вологості не повинен перевищувати 60%.
3
Систематично, незалежно від пори року, продляют в курнику світловий день штучним освітленням. День у курей повинен починатися в 5:00 і закінчуватиметься о 23 годині. Якщо ця умова не дотримуватися, то яєць буде стабільно мало.
4
Для високої несучості годуєте курей 4 рази на день якісним зерновим кормом з додаванням макухи, крейди та вітамінно-мінеральних сумішей. Додатково поставте годівницю з піском, деревною золою, черепашкою, кварцовою або гранітної крупкою. Без цих добавок кури будуть нестися і моментально розкльовувати яйця. Нерідко доводиться спостерігати ситуацію, коли одна курка несеться, а все поголів'я чекає і навперебій кидається клювати знесене яйце. Це відбувається саме від недостатньої кількості добавок або при їх повній відсутності.
5
Якщо у вас кури яєчного напрямку припинили кладку через 10 місяців активної несучості, то це нормально. Протягом трьох тижнів буде період відпочинку. У курей м'ясного напряму цей період настає кожні 7-8 місяців. Загальний термін несучості курей становить не більше 2,5-3 років, після чого поголів'я краще змінити.