Як привчити собаку до прогулянок.

Прогулянки з цуценям необхідні не тільки для зміцнення здоров'я та імунітету тварини, але і для набуття життєвого досвіду, пристосовування до навколишнього середовища. Однак перед тим як почати вигулювати вихованця, потрібно переконатися в тому, що всі щеплення зроблені, а карантин після останньої вакцини витриманий. Тільки після цього можна виводити цуценя на вулицю.
Інструкція
1
До прогулянкам цуценя необхідно привчати тільки після того, як тварина звикла до свого господаря. Гуляти з вихованцями у віці 1-3 місяців, необхідно якомога більш обережно, так як у вашого вихованця ще не сформувалася нервова система, та й по фізичному розвитку він далекий від зрілості. Тому під час прогулянки намагайтеся уникати зайвих навантажень.
2
Як можна частіше зупиняйтеся, щоб дати тварині можливість познайомитися з різними об'єктами, дати обнюхати і розглянути їх. Кожен раз, коли щеня злякається чого-небудь, постарайтеся поступово повернутися до цього місця, щоб він переконався у відсутності небезпеки (в цьому вам допоможуть різноманітні ласощі).
3
В тихих і спокійних місцях, де вашому улюбленцю ніщо не загрожує, ви можете відстебнути повідець і дати можливість побігати цуценяті на волі. Це допоможе виробити у цуценяти ініціативу при ознайомленні з незнайомими предметами і запахами, їх диференціювання (розрізнення, розпізнавання). Крім того щеня навчиться спокійно і правильно реагувати на різноманітні зовнішні подразники. Однак пам'ятайте про те, що ні в якому разі не можна розслаблятися і при появі будь-якої небезпеки (наприклад, машини) необхідно брати цуценя на поводок.
4
Не рекомендується перевтомлювати цуценяти занадто тривалими і важкими прогулянками, доводити його до такого стану, коли тварина перестане цікавитися оточуючими його предметами. Особливо важливо стежити, щоб вихованець не виходив з вашого поля зору, адже йому в будь-який момент може знадобитися допомога господаря.
5
Перший час постарайтеся якомога частіше виводити цуценя на вулицю (бажано кожні 2 години). Найкраще виводити вихованця на прогулянку після сну або їжі. Таким чином ви значно швидше привчите улюбленця до прогулянок. З часом необхідно скоротити частоту прогулянок до чотирьох на день, потім до трьох і, нарешті, до двох.
Корисна порада
Ні в якому разі не карайте тварину, якщо воно все ще робить свої справи вдома, а не на вулиці. Так ви досягнете лише зворотного результату.