Як вилікувати рубці на обличчі.

Рубці на обличчі з'являються в результаті заміщення тканин шкіри сполучною тканиною після механічних, температурних впливів і шкірних хвороб. Займаються цією проблемою дерматологи і хірурги-косметологи. І успіх лікування багато в чому залежить від того, коли ця проблема з'явилася. Чим раніше ви займетеся її рішенням, тим швидше від неї позбудетеся або, принаймні, помітно поліпшите стан шкіри.
Інструкція
1
Якщо у вас вже з'явилися рубці на обличчі - це погано, оскільки, ймовірно, час згаяно і вам слід налаштувати себе на тривале лікування; але все ж краще пізніше, ніж ніколи. Визначте вид рубця. Якщо відбувається фізіологічне рубцювання, то рубець потроху блідне і стає щільніше. Але якщо він набуває більш яскраве забарвлення (синіє або червоніє) і збільшується в розмірах, то, на жаль, у вас починає розвиватися патологічне рубцювання, і тут обов'язково втручання лікаря. Від таких рубців позбутися назавжди не вийде, але хірург може поправити їх зовнішній вигляд.
2
Рубець нормотрофіческій є поверхневим, він блідий або тілесний і майже такий же еластичний, як і навколишні тканини. Для його лікування скористайтеся зовнішніми лікувальними засобами - спеціальними кремами або мазями, які мають властивість відновлювати рубцеву тканину. При покупці таких коштів ознайомтеся з їх складом, уважно прочитайте інструкцію.
3
Рубець атрофический знаходиться нижче рівня шкіри, він світлий і в'ялий, схожий на «діру» від віспи. Для його видалення утворену порожнину заповнюють за допомогою колагенових ін'єкцій.
4
Рубець гипертрофический відрізняється рожевим кольором, і він виступає над поверхнею шкіри. Застосовуйте для позбавлення від такого рубця вітамін Е (якщо рубці не дуже великі і проблема виникла не дуже давно). Змащуйте їх двічі на день концентрованим масляним розчином цього вітаміну. Але результат може з'явитися тільки через кілька тижнів. На жаль, протипоказанням може бути гіперчутливість до цьому вітаміну. Також успішно застосовуються для лікування цього виду рубців креми з вітаміном С або аскорбінової кислотою.
5
Використовуйте народні засоби. Приміром, протирайте обличчя кілька разів в день настоєм календули і робіть з нього маски. Можете також використовувати маску з яєчного білка зі сметаною (на один білок 4 столові ложки сметани) - це пом'якшить і розгладить вугрові шрами.
6
Для лікування використовуйте стероїдні засоби зовнішньо або у вигляді ін'єкцій. Їх прописує лікар.
7
Удайтеся до лікування за допомогою електрофорезу або ультрафонофореза із застосуванням відповідних мазей або ін'єкцій гормональних препаратів. Невеликі рубці такого типу також лікуються хімічним пілінгом, мікродермабразією і лазерної шліфуванням особи. Найскладніші рубці цього типу зменшуються за допомогою висічення рубцевої тканини хірургом.
8
Зверніться в косметичний салон. В цьому випадку застосовують микродермабразию або хімічний пілінг шкіри обличчя.