Як розносити чоботи.

Нові красиві чоботи - це так приємно, але часом так незручно! Адже тільки що куплена, неразношенная взуття часто злегка тисне, доставляючи цим величезне незручність. Тому перед тим, як виходити на вулицю в нових чобітках, потрібно спочатку злегка їх розносити в домашніх умовах. Як це зробити?
Інструкція
1
«Посадити» взуття по нозі можна за допомогою спеціальних спреїв або пінок для розтяжки, що продаються у взуттєвих магазинах. Побризкайте чоботи зсередини і зовні, надіньте шкарпеточку і трохи походіть по квартирі. Як правило, вистачає хвилин двадцяти.
2
Якщо треба розносити чоботи терміново, і часу бігти в магазин взуття немає - можна скористатися одеколоном або горілкою. Налийте на ватку, як слід змочіть місця, в яких вам тисне - а далі дійте так само, як і у випадку зі спеціальним засобом для розтяжки. Але в цьому випадку витримувати взуття на нозі доведеться набагато довше.
3
Існують і способи, що дозволяють розтягнути взуття «на відстані» і не мучитися з виходжуванням по квартирі в жмущих чоботях. Одне з «народних засобів» для таких випадків - це щільно набити взуття мокрими газетами і залишити приблизно на добу, поки газети не висохнуть. Але цей метод досить ризикований: коли волога буде випаровуватися, чоботи можуть зсохнутися і втратити форму.
4
Розносити зимові чоботи можна ще й за допомогою ... холодильника. Візьміть міцний поліетиленовий пакет, налийте в нього води, випустіть зайве повітря і міцно зав'яжіть. Можна для міцності покласти цей водяний міхур ще в один пакет. А тепер помістіть пакет в чобіт і помістіть взуття в морозилку. Як ми пам'ятаємо з курсу фізики, вода при замерзанні розширюється - і буде поступово розтягувати чобіт. З осінньої або річної взуттям так краще не експериментувати - вона може бути не розрахована на мінусові температури.