Як підвищити холестерин в крові.

Сьогодні часто можна почути заклики знижувати рівень холестерину в крові. У різних телепередачах і статтях говориться про те, що холестерин утворює атеросклеротичні бляшки, і його підвищений рівень загрожує виникненням серцево-судинних захворювань, інфарктами та інсультами. Про те, чим небезпечний знижений рівень холестерину в крові і як виправити таку ситуацію, розповідають дуже рідко.
Інструкція
1
Холестерин необхідний людському організму, оскільки клітини, в тому числі і головного мозку, будуються саме з нього. Зниження рівня холестерину може призвести до глибоких депресій, які останнім часом стали вважатися захворюванням; агресивності; зниження статевого потягу; передчасного настання клімаксу у жінок і деяких інших серйозних порушень функцій органів.
2
Слід пам'ятати про те, що холестерин не тільки засвоюється з їжі, але і синтезується в людському організмі. Тому якщо його недостатньо в крові при правильній і збалансованій дієті, це може свідчити про порушення в роботі якихось органів, насамперед, печінки.
3
На жаль, самостійно підвищити рівень холестерину дуже складно, практично неможливо. Щоб привести його до норми, необхідна обов'язкова консультація лікаря і повне обстеження, яке дозволить виявити причини такого явища. Не варто вважати це несерйозним і відкладати похід до лікаря, інакше можна зіткнутися з серйозними проблемами.
4
Якщо після обстеження з'ясується, що у вашому організмі все гаразд, а рівень холестерину все одно залишається зниженим, подумайте, чи правильно ви харчуєтеся. Якщо ви занадто довго сидите на дієті, намагаючись схуднути, зробіть перерву - здоров'я дорожче. Обов'язково включіть в раціон м'ясо, яйця і молочні продукти, така їжа може стати джерелом холестерину. При цьому не варто зловживати смаженими і жирними стравами: м'ясо можна приготувати і на пару або просто відварити.
5
Крім того, існують спеціальні медичні препарати, дія яких спрямована на підвищення рівня холестерину. Спочатку їх стали випускати для вегетаріанців, які харчуються тільки рослинною їжею, у зв'язку з чим холестерину у них не вистачає для нормальної роботи організму. Виписати такі препарати може тільки лікар, не варто купувати їх в аптеці без консультації з фахівцем, інакше ви можете тільки ускладнити ситуацію.
Холестерин є будівельним матеріалом клітин і складається з двох фракцій - ліпопротеїнів з низькою щільністю (так званий поганий холестерин) і високою щільністю (хороший). Він вкрай необхідний для нормального функціонування організму, так як грає велику роль в метаболізмі клітин, а високий рівень ліпопротеїнів високої щільності захищає стінки судин. У нормі вміст «хорошого» холестерину має становити 1-1,5 мммоль на літр.
Інструкція
1
Рухайтеся в активному режимі і з інтенсивним навантаженням. Перед тренуваннями проконсультуйтеся з лікарем, якщо ви до цього нічим не займалися. Ви можете зайнятися бігом, плаванням, велосипедом, лижами. Необхідно в день тренуватися по 30 хвилин.
2
Готуйте страви з використанням ненасичених жирів (рослинні масла). Тільки 10% добової норми калорій повинні складати тверді (насичені) жири. Кокосова, пальмова олії теж багаті насиченими жирами. За даними експертів маргарин надає шкідливий вплив на організм. Сучасні виробники додають його в випічку, пряники, печиво, пироги, тісто. Обмежте себе домашньою випічкою, приготовленою з використанням рослинних масел.
3
Вживайте продукти, що містять риб'ячий жир (в ньому високий вміст поліненасичених жирних кислот омега-3). Включення його в раціон підвищує вміст «хорошого» холестерину і знижує рівень «поганого». Омега-3 міститься в рибі, морепродуктах, а також є в рослинних оліях - рапсовому, кунжутному, горіховому, лляному і в насінні льону.
4
З'їдайте по 30-40 грам мигдальних горіхів, випивайте по склянці кокосового молока щодня, ці продукти також підвищують рівень потрібного холестерину.
5
Віддавайте перевагу пісному м'ясу і дробовому харчуванню.
6
Рослинна дієта з підвищеним вмістом розчинної клітковини (пектин) підвищує рівень ліпопротеїнів високої щільності. Їжте продукти з цільного зерна, фрукти і овочі щодня.
7
Вживання невеликих доз алкоголю підвищать концентрацію «хорошого» холестерину. Обмежте споживання алкогольних напоїв чаркою горілки або келихом сухого вина в день. Великі дози алкоголю завдадуть непоправної шкоди організму.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=hYYtpm7mLXs
Зверніть увагу
Врахуйте, що атеросклероз може відбутися при зниженому вмісті ліпопротеїнів високої щільності і нормальному рівні ліпопротеїнів низької щільності. Більше 60% хворих на атеросклероз мають низьку концентрацію потрібного холестерину. «Хороший» холестерин не міститься в продуктах, а виробляється організмом при достатніх фізичних навантаженнях і правильне харчування.