Як чистити ролики. Як промити подшипнікі на роликах не знімаючи їх.

Щоб ваші роликові ковзани прослужили вам довгий час, а не тільки один сезон, за ними потрібно правильно доглядати. Регулярний догляд та чистка роликів дозволять збільшити їх термін служби. Але не всі знають, як правильно чистити ролики, і тому багато допускають помилки, внаслідок яких роликові ковзани швидко приходять в непридатність.
Вам знадобиться
  • - ролики;
  • - невелика місткість;
  • - шприц;
  • - мастило;
  • - бензин
  • - суха ганчірка.
Інструкція
1
Протирайте роликові ковзани тканинною серветкою кожного разу після того, як ви закінчили кататися. Підшипники - сама примхлива і вимагає особливого догляду деталь роликів. Не допускайте, щоб на них потрапляла волога. Протріть підшипники сухою ганчіркою або серветкою. Щоб видалити пил і пісок з важкодоступних місць, злегка розкрутіть колеса роликів або ж почистіть їх пилососом.
2
При попаданні води в підшипники, вприскування в них спеціальний водовиталківатель. Даний розчин можна купити в багатьох магазинах.
3
Якщо в підшипники забилася грязь, акуратно промийте їх бензином. Для цього дістаньте з коліс роликових ковзанів підшипники, зніміть старе мастило і розберіть підшипники. У разі якщо вони не розбірні, зніміть з них пильовик і мастило. Промийте підшипники - для цього опустіть їх в баночку з бензином і повозитися дерев'яною паличкою по дну, близько п'яти хвилин. Паличка обов'язково повинна бути дерев'яною. Увага: промивайте по одному підшипника, а не все відразу. Після кожен підшипник ретельно витріть і просушіть, змастіть заново нової мастилом і вставте всередину колеса. Будьте уважні: підшипник повинен вставлятися усередину відкритою стороною.
4
Не забувайте регулярно змащувати підшипники спеціальним мастилом або на крайній випадок звичайним машинним маслом. Щоб їх легше було змащувати, впорскують мастило всередину підшипника за допомогою шприца. Частота змазування безпосередньо залежить від якості змащуючого речовини і, звичайно ж, від того, як часто ви катаєтеся.
5
Після кожного катання прочищати черевики роликових ковзанів. Для цього використовуйте звичайну взуттєву щітку або просту серветку. Але ні в якому разі не наносите на них взуттєвої крем.
Корисна порада
Щоб ваші роликові ковзани прослужили вам, як можна довше, стежте за станом коліс. Як тільки ви бачите, що вони починають стиратися, поміняйте їх місцями.
Катання на льодових ковзанах - один з найбільш цікавих зимових розваг. Ваші улюблені ковзани будуть вас радувати довгий час, якщо за ними своєчасно і правильно доглядати. Як і будь-яке взуття, вони вимагають індивідуального підходу і певних умов зберігання.
Вам знадобиться
  • Ковзани, чохли для лез, солідол
Інструкція
1
З'ясуйте все, що стосується матеріалів, з яких зроблені ваші ковзани . Черевики ковзанів можуть виконуватися з натуральної шкіри, штучної шкіри, пластикових та інших матеріалів. Леза ж можуть поєднувати в собі різні металеві сплави.
2
Для чищення черевика використовуйте відповідні матеріалами кошти. Ніколи не сушіть ковзани прямо на батареї або над відкритим вогнем. Сушіть черевики, дотримуючись рекомендацій по догляду за звичайною взуттям. Виберіть для цього тепле місце, набийте черевики папером, який вбирає вологу, міняйте її в міру необхідності. Користуйтеся спеціальними вологовідштовхувальними кремами і просоченнями.
3
Використовуйте спеціальні чохли для черевиків. Вони захищають від зовнішніх пошкоджень і закривають шнурівку, що гарантує безпеку при катанні. Крім того, їх використовують для утеплення черевик.
4
З особливою ретельністю стежте за станом лез ваших ковзанів. Вони повинні бути заточені, без «задирок». У зимовий період, коли ви часто катаєтеся на ковзанах, користуйтеся жорсткими чохлами поза зоною катка. Їх можна придбати в будь-якому спортивному магазині. До речі кажучи, чохли бувають ще і тканинні, і дерев'яні. Одягнені на ковзани одразу після катання, тканинні чохли оберігають леза ковзанів від вологи, поки ви несете їх з ковзанки додому.
5
Обов'язково протирайте насухо леза ваших ковзанів! Не ставте їх відразу в пакет або коробку, дайте їм висохнути. Негайно видаліть сліди іржі солідолом, якщо ви їх виявили. Змащуйте леза ваших ковзанів приблизно раз на тиждень, щоб виключити її виникнення.
6
Якщо ви довго не користуєтеся ковзанами або вирішили прибрати їх на сезонне зберігання, обов'язково змастіть леза солідолом (тавотом) або машинним маслом, а черевики - відповідним кремом. Загорніть кожен коник в тканину і акуратно зберігайте їх у місці з хорошою циркуляцією повітря.